U posljednjem kolu Opatijcima su za osvajanje prvenstva uz obavezna tri boda u srazu sa Zagrebom potrebne i pobjede Siscie i Salone na domaćim bazenima protiv Bellevuea odnosno Galeba. U takav scenarij je teško povjerovati, ali dok postoje šanse treba se nadati.

Opatijski vaterpolisti nisu uspjeli na gostovanju u Dubrovniku ostvariti priželjkivanu pobjedu koja bi ih kolo prije kraja dovela na korak od osvajanja prvenstva. Iako su Opatijci držali pod kontrolom utakmicu od prve do posljednje minute, domaći igrači Bellevuea su 16 sekundi prije kraja, preko njihovog najboljeg igrača Vukčevića, došli do prvog a ujedno i jedinog poravnanja u susretu.

Utakmicu sa malim brojem pogodaka Opatijci su otvorili golom Strižića sa igračem viška u polju što je ujedno bio i jedini pogodak u prvih osam minuta. Domaći igrači usprkos velikom broju dobivenih igrača više u prve dvije četvrtine nikako ne uspijevaju pogoditi mrežu iza raspoloženog vratara Matijevića dok na drugoj strani Vedran Deželjin koristi ukazanu priliku i diže opatijsku prednost na 2 : 0.

Tek početkom trećeg dijela Dubrovčani preko Vukčevića uspijevaju postići svoj prvi pogodak na utakmici no Peroš ubrzo uzvraća za 1 : 3.Do kraja četvrtine Rudinica golom sa vanjske pozicije smanjuje na gol zaostatka da bi već u sljedećem napadu Turina krasnim lobom iznenadio domaćeg vratara i vratio svoju momčad na + 2.

U posljednjoj četvrtini ipak se otvorilo napadačima sa obje strane pa golove redom postižu Begović za domaćina 3 : 4, Strižić sa igračem više za 3 : 5, nakon toga još jednom Rudinica smanjuje na samo gol zaostatka, međutim na odgovor sa opatijske strane ne treba puno čekati jer Sanjin Deželjin pogađa u još jednoj situaciji u kojoj su Opatijci bili u brojčanoj prednosti pa je rezultat ponovno vraćen na dva gola prednosti.

U posljednje tri minute odvija se prava drama jer Dubrovčani ponovno smanjuju rezultat golom Fatovića ali Peroš iz faula fantastično pogađa za 7 : 5 u trenutku kada je na semaforu ostalo samo još 1:50 do kraja.Domaći kreću u jedan od svojih posljednjih napada i nakon što vratar Opatijaca Matijević brani prvi njihov pokušaj, Vukčević ipak u nastavku akcije nekako uspijeva provući loptu između bloka i stative za 7 : 6.

Do kraja utakmice tada ostaje još šezdesetak sekundi te po jedan napad sa svake strane. Opatijci svoj ne uspijevaju završiti na priželjkivani način a domaći trener Valjalo zove posljednji time out nakon kojega Vukčević pogađa za izjednačenje i neopisivu radost domaćih igrača.