1.B HVL : Seniori Opatije ponovno najbolji!

Proslava u bazenu!!!

Prvi puta od formiranja 1.B hrvatske vaterpolske lige jedan klub uspio je obraniti naslov čime su Opatijci nakon prošlogodišnjeg velikog uspjeha, kada su prvenstvo osvojili sa samo jednim porazom, ove godine zabilježili novi, a do kraja prvenstva imaju mogućnost postaviti još jedan rekord, osvojiti prvo mjesto bez poraza.

Rijeka – Vaterpolisti Opatije obranili su naslov prvaka 1.B HVL i to dva kola prije kraja prvenstva pošto su pobjedom nad Jadranom iz Kostrene pobjegli prvom pratitelju nedostižnih 8 bodova. Prvi puta od formiranja 1.B hrvatske vaterpolske lige jedan klub uspio je obraniti naslov čime su Opatijci nakon prošlogodišnjeg velikog uspjeha, kada su prvenstvo osvojili sa samo jednim porazom, ove godine zabilježili novi, a do kraja prvenstva imaju mogućnost postaviti još jedan rekord, osvojiti prvo mjesto bez poraza.

1_b_tablica_opatija_jadran_2014

Kostrenjani koji su najavljivali drugačiju utakmicu od one odigrane pred tri tjedna pružili su jači otpor samo u prvoj četvrtini u kojoj su u jednom trenutku i poveli sa 2 : 1 golovima Josipa Vrlića, ali je Strižić pogotkom u zadnjim sekundama ipak uspio anulirati tu jedinu prednost domaćih vaterpolista.

Pravi potop Jadranaša uslijedio je u naredne dvije četvrtine u kojima su primili čak jedanaest golova a zabili samo dva pa je rezultat nakon 24 minute igre glasio 13 : 4 u korist igrača Danijela Kancijanića.

I u posljednjih osam minuta nije se puno toga promijenilo, Opatijci su nastavili dominirati u svim segmentima vaterpolo igre a Kostrenjani pokušavali spasiti što se spasit može.Opatijci su do najveće prednosti od 11 golova viška, koja je na kraju bila i konačna, došli golovima Sanjina Deželjina, Mudražije, Pavlovića i Turine dok je za Jadran dva puta bio precizan Cuomo.

Nakon posljednjeg zvižduka sudačkog para u bazenu se uz igrače našao i trenerski dvojac čime je označen početak zasluženog slavlja nakon ponovnog osvajanja prvog mjesta.Do kraja prvenstva Opatijce očekuje odrađivanje formalnosti, domaća utakmica sa Galebom te u zadnjem kolu gostovanje u Zadru.