1. B HVL : Uspješan početak Opatijaca

volosko_vaterpolo_sm…najbolji je kod Zagreba bio Luka Bukić a kod Opatije Turina i Vedran Deželjin…
…u zadnjoj četvrtini dolazi do zamora u gostujućim redovima i to najviše zbog činjenice da su Opatijci u Zagreb stigli u gotovo prepolovljenom sastavu…
Volosko – Vaterpolisti Opatije uspješno su savladali prvu prepreku na početku prvenstva. Na bazenu Mladosti uz Savu pobijedili su mladu momčad Zagreba koja je sastavljena od juniora Mladosti rezultatom 10 : 8.
Opatijci su odlično otvorili utakmicu, te sa dva gola Turine i jednim Vedrana Deželjina već u startu poljuljali ambicije domaćina. Nakon što je Luka Bukić, inače sin našeg proslavljenog reprezentativca i donedavnog predsjednika HVS-a Perice Bukića, zabio prvi od svoja četiri gola, Turina pogađa još jednom mrežu solidnog Bračuna za 4 : 1 u prvoj četvrtini.
Drugi dio počinje isključenjem domaćeg igrača Ivana Šaška i brzom realizacijom Sanjina Deželjina za 5 : 1.Do kraja drugog perioda igre za Zagreb iz peterca pogađa Bukić pa se na veliki odmor odlazi sa tri gola viška u korist opatijskih vaterpolista.
U trećoj četvrtini Opatijci dodaju malo gasa i ubrzo odlaze na + 6 i tako praktički riješavaju sve dvojbe oko pobjednika.U tom dijelu igre za Opatiju su uspješni Deželjin dva puta, Turina i Juraga dok za domaćine mrežu tresu Miloš sa igračem više i Jambrović.
U zadnjoj četvrtini dolazi do zamora u gostujućim redovima i to najviše zbog činjenice da su Opatijci u Zagreb stigli u gotovo prepolovljenom sastavu tako da je trener Kancijanić koristio usluge samo devetorice igrača. To obilno koriste mladi Zagrebaši koji golovima Bukića, Milkovića i Vlašića na kraju za njih izvlače pristojan poraz.
Najbolji je kod Zagreba bio Luka Bukić, a kod Opatije – Turina i Vedran Deželjin.