1.B HVL : Vaterpolisti Opatije upisali poraz na premijeri @ Dubrovnik

U drugom kolu opatijski vaterpolisti pokušati će doći do prvih bodova u susretu protiv KPK sa Korčule. Utakmica je na rasporedu u nedjelju u 17 sati na bazenu Kantrida.

Dubrovnik – Vatrepolisti Opatije poraženi su na startu prvenstva rezultatom 13 : 6 na gostovanju u Dubrovniku, protiv prvog favorita Bellevuea. Domaća momčad predvođena braćom Vranješ, Emiliom Tulliom te slovačkim internacionalcem Josefom Hrošikom utakmicu je prelomila u trećoj četvrtini iskoristivši umor Opatijaca od puta i suženi roster ekipe predvođene trenerom Kancijanićem koji za ovu utakmicu nije mogao računati na bolesne Babića i Čubranića i nedovoljno spremnu braću Deželjin.

oznor

Dubrovčani su poveli iz peterca, da bi Mateo Saftić sa igračem više donio izjednačenje u prvoj četvrtini. U drugom dijelu, nakon jednog uobičajenog vaterpolskog duela, suci isključuju sa pravom zamjene domaćeg Brunu Vranješa i Matea Saftića, a domaćini nakon toga postižu tri gola za redom i bježe na plus tri. Uporni Opatijci ipak ne odustaju nego golovima Augustia i Petrića vraćaju stvari na početak.

Treća četvrtina počinje novim petercem za Dubrovčane koji nakon toga serijom 6 : 0 zaključuju utakmicu u kojoj još do kraja  crveni karton zbog prigovaranja dobija i trener Kancijanić.