1.B HVL : Pobjeda protiv Zagreba

vaterpolo_seniori_akcija-1…rutinska pobjeda Opatijaca u kojoj posebno treba izdvojiti veliki doprinos dvojice opatijskih poletaraca, Iva Radetića i Daria Rakovca…
….u sljedećem kolu opatijski vaterpolisti biti će gosti Siscie….

Volosko – Opatijski vaterpolisti pobjedom su otvorili drugi dio prvenstva. Oni su na bazenu Kantrida teže nego što se očekivalo savladali mladu ekipu Zagreba koja je mahom sastavljena od juniora Mladosti, rezultatom 10 : 4.
Nakon prve četvrtine u kojoj napadači obje momčadi nisu uspjeli pronaći put do suparničke mreže, Arsen Sušanj polovicom drugog dijela snažnim udarcem dovodi svoju momčad u vodstvo koje već u sljedećem napadu poništava Domenico Jureša. Do kraja četvrtine ponovno Sušanj a nakon njega i Rakovac donose dva pogotka viška u korist domaće momčadi.
Opatijci u nastavku utakmice nastavljaju igrati čvrsto u obrani, ali i sa puno dekoncentracije i nepreciznosti u napadu zbog kojih promašuju niz izglednih prilika u situacijama jedan na jedan. Ipak, golovima Martinčića i dva puta Turine opatijski vaterpolisti dolaze do osjetnije prednosti koju svojim drugim golom ublažuje Jureša koncem treće četvrtine za rezultat 6 : 2 kojim se ušlo u posljednjih osam minuta utakmice.
Domaćini tada napokon odigravaju nekoliko suvislih akcija i vrlo brzo golovima Sanjina Deželjina, dva puta Jurage te Radetića iz peterca, rješavaju svaku dvojbu oko pobjednika. Gosti u posljednjoj minuti ipak koriste opuštanje u domaćim redovima i sa dva gola Šaška smanjuju visoku prednost Opatijaca na za njih podnošljivih 10 : 4.
Sve u svemu rutinska pobjeda u kojoj posebno treba izdvojiti veliki doprinos dvojice opatijskih poletaraca, Iva Radetića ( 1997. ) i Daria Rakovca ( 1996. ) koji su uz dobru igru uspjeli postići i svoje prvijence za seniorsku ekipu.
U sljedećem kolu opatijski vaterpolisti biti će gosti Siscie u utakmici u kojoj će se tražiti nova tri boda za ostanak u borbi za visoki plasman.