1.B HVL : Pobjeda protiv Zagreba

vaterpolo22Volosko – U drugom prvenstvenom kolu opatijski vaterpolisti demonstrirali su svoju snagu i bez većih problema uvjerljivo pobijedili solidnu ekipu Zagreba rezultatom 20 : 8 po četvrtinama 3 : 0, 6 : 3, 5 : 2 i 6 : 3. Iako su gosti prikazali zavidnu plivačku spremu ipak se nisu mogli značajnije oduprijeti vrlo agresivnom domaćinu koji je iz četvrtine u četvrtinu lomio otpor Zagrebaša i povećavao svoju prednost do krajnjih 12 pogodaka razlike.
Već u prvom napadu suci dodjeljuju kazneni udarac za Opatiju nakon prekršaja Glavočića nad jučer odličnim Turinom, međutim, Deželjinov snažan udarac odsjeda na gredi. Nakon što obje ekipe ne iskorištavaju po jednog igrača više Turina sa pozicije centra dovodi Opatijce u vodstvo od 1 : 0.
Za 2 : 0 pogađa Frajman u situaciji kada Opatija ima brojčanu prednost a zatim ponovno Turina u posljednjoj minuti prvog dijela diže prednost na tri gola viška.
vaterpolo_dogovor
U drugoj četvrtini Opatijci brzopotezno postižu tri gola, prvo Frajman pa Turina i na kraju Sušanj i prednost iznosi već ogromnih šest golova razlike.
Zagrepčani svoj prvi gol daju nakon isključenja Šlangenberga kada Kovačić zabija lijepim prijenosom sa stative a ubrzo zatim Alagić postiže i drugi gol za goste kojime daje nadu svojoj ekipi da bi ipak nešto mogla učiniti u nastavku utakmice.
Međutim, tako ne misle igrači trenera Kancijanića te pogocima kapetana Martinčića, Peroša i Deželjina odvode svoju momčad do sigurne prednosti na poluvremenu.
U trećem periodu igrači Opatije postižu pet a gosti samo dva gola i prednost se penje na nedostižnih devet golova viška u korist opatijskih vaterpolista. U tom razdoblju strijelci za Opatiju su Deželjin i Turina dva puta te Peroš jednom, a za Zagreb pogađaju Mrvičić iz peterca i Vlašić.
U posljednji dio opatijski vaterpolisti ulaze još odlučniji i za samo tri minute postižu tri gola u režiji Žulića i Frajmana (2) dok na golu sa nekoliko izvrsnih intervencija blista pričuvni vratar Samac koji je početkom četvrte četvrtine zamijenio sigurnog Vukovića.
Do kraja utakmice obje ekipe postižu nekoliko lijepih zgoditaka za krajnji rezultat 20 : 8 i za dva nova boda na kontu odličnih Opatijaca.
Kod domaćina najistaknutiji pojedinci bili su peterostruki strijelci Krešimir Turina i Vedran Deželjin dok je kod momčadi Zagreba malo bolji od ostalih bio Vlašić.