2. HVL sjever : Porazom otvorili prvenstvo

vaterpolo_kadeti_trener…iako je prva četvrtina sugerirala laganu pobjedu Opatijaca, nastavak utakmice bio je u znaku domaćina…
…kao olakotna okolnost može se uzeti neuigranost ove momčadi…

Volosko – Druga momčad Opatije koja se ove godine izvan konkurencije takmiči u 2. HVL sjever poražena je u Puli od ekipe Arsenala rezultatom 12 : 8. Iako je prva četvrtina sugerirala laganu pobjedu Opatijaca jer su nakon prvih osam minuta vodili sa 4 : 0.
Nastavak utakmice bio je u znaku domaćina, koji su zahvaljujući odličnoj igri prvoligaškog dvojca Krizman – Babić došli do uvjerljive pobjede na startu prvenstva.
Osim iznimno raspoloženog Sanjina Deželjina strijelca 5 pogodaka i na momente solidnog vratara Čudine ostali igrači ostali su puno toga dužni. Velika neodgovornost u igri koja se najviše ogledala prilikom nerezonskih šuteva nakon kojih se nije pravovremeno zatvarao pojedinačni odlazak u kontranapad doveli su do lako primljenih golova i iznenađujuće visokog poraza.
Kao olakotna okolnost može se uzeti neuigranost ove momčadi, kao i nedostatak nekih veoma bitnih igrača. međutim u nastavku prvenstva neki pojedinci će trebati prikazati puno više želje a pogotovo će morati poraditi na ozbiljnijem pristupu utakmicama.