3. HVL skupina Rijeka : Opatijci poraženi u Rovinju

Arhiva Liburnija.net

Opatijci su nakon neodlučene prve četvrtine prvi puta u vodstvo stigli početkom drugog dijela zgoditkom Mateja Blažića, a rezultat je ponovno poravnao K.Miletić u posljednjem rovinjskom napadu prije poluvremena.

Rovinj – Opatijski vaterpolisti doživjeli su na gostovanju u Rovinju prvi poraz u prvenstvu 3.HVL.Bolji su od njih rezultatom 9 : 7 bili vaterpolisti Delfina. Inače, veći dio utakmice rezultat je bio izjednačen a domaći vaterpolisti su tek u posljednjoj minuti golom Tembela osigurali pobjedu za tri boda.

U trećoj četvrtini izmjenjuju se vodstva jednih i drugih do konačnih 6 : 6 a ključni trenutak utakmice dogodio se početkom posljednje četvrtine, kada na 6.02 do kraja sudac Čipčić sa pravom zamjene isključuje do tada najboljeg Opatijca Štokića. U sljedeća dva napada to koriste braća Miletić i svojim golovima osiguravaju svojoj momčadi prvi puta opipljiviju prednost koja će se na kraju pokazati ključnom u određivanju konačnog pobjednika ovog zanimljivog susreta.