Anas Sharbini strijelac protiv Gibraltara

Arhiva: Anas Sharbini i Matjaž Kek

Uz Sharbinija koji je odigrao prvo poluvrijeme, protiv Gibraltara su nastupili još Lešković i Leovac koji su odigrali cijelu utakmicu. Idući ogled Hrvatsku očekuje u petak kada će od 20.45 sati na Poljudu igrati protiv Italije.

Rijeka – Anas Sharbini, dokapetan Rijeke, postigao je vodeći pogodak u pobjedi Hrvatske protiv Gibraltara rezultatom 4:0. U 7. minuti utakmice Sharbini je dočekao ubačaj Vrsaljka, i s desetak metara isprve zakucao loptu pod gredu za svoj drugi pogodak u reprezentativnom dresu. U utakmici koja je obilovala prilikama pred vratima gostiju, Sharbini je imao još jedan odličan udarac koji je otišao tik uz vratnicu.

Preostala tri pogotka djelo su Kovačića, Mandžukića i Kramarića, koji je uoči utakmice iz ruku predsjednika HNS-a Davora Šukera primio zlatnu kopačku kao nagradu za najbolje strijelca HNL-a za sezonu 2014./15. što je ostvario kao igrač Rijeke.