Azri Saleš bronca u karateu @ Mediteranske igre

Azra Saleš

Azra Saleš

Ovo je njena prva samostalna medalja s velikih natjecanja, a dosad se okitila europskim zlatom i svjetskim srebrom u ekipnoj konkurenciji.

Mersin – Azra Saleš, članica Karate kluba Opatija i hrvatska reprezantivka u karateu, osvojila je treće mjesto u ovoj borilačkoj vještini na Mediteranskim igrama. U kategoriji do 68 kilograma Saleš je u dvoboju za broncu nadjačala reprezentativku Alžira Zahiru Abelkader rezultatom 8:2.

Na putu prema sjajnijem odličju ispriječila joj se Španjolka Irena Colomar Costa koja je u međusobnom dvoboju slavila 3:0. Prije toga, Saleš je pobijedila Yamile Saadoun (Tunis) i Marinu Raković (Crna Gora) te tako stigla u priliku osvojiti “jubillarno” dvadesto odličje za Hrvatsku na ovogodišnjim MI.