Dani tradicionalne kineske medicine u Thalasso Wellness Centru

U Thalasso Wellness Centru Opatija od 4. listopada do 15. prosinca održavaju se Dani tradicionalne kineske medicine.

Opatija – TCM masaža tui na, ušna terapija pritiskom točki, gua sha terapija, akupunktura te Cupping terapija tretmani su koje će četvero kineskih liječnika sa Sveučilišne bolnice Massage Hospital iz Pekinga obavljati u Thalasso Wellness Centru Opatija od 4. listopada do 15. prosinca. Dane tradicionalne kineske medicine najvili su ravnatelj Thalassotherapije Opatija Emil Bratović, gradonačelnik Ivo Dujmić te kineski liječnik Zhang Wei.

– Prošle smo godine organizirali mjesec tradicionalne kineske medicine, koji se pokazao punim pogotkom i interes građana bio je vrlo velik. Uzvratili smo posjet i delegacija Thalassotherapije boravila je u Pekingu, gdje smo dogovorili da i ove godine organiziramo gostovanje kineskih liječnika, ali u dužem terminu, kazao je ravnatelj Thalassotherapije Emil Bratović, te pozvao sve zainteresirane da obave rezervacije na telefon 202-855 uz napomenu da će se tretmani obavljati i vikendom.

Gradonačelnik Dujmić objasnio je da je prilikom prošlogodišnjeg posjeta bivšeg predsjednika Stjepana Mesića i kineskog veleposlanika Gradu Opatiji dogovorena suradnja između Thalassotherapije i Massage Hospitala iz Pekinga.

– Nakon velikog odaziva za preglede i tretmane kineskih liječnika prošle godine, odlučili smo da ove godine Dani tradicionalne kineske medicine traju čak dva i pol mjeseca, a suradnja, uz potporu Grada Opatije, nastavit će se i ubuduće, kazao je gradonačelnik Dujmić.

Tretmane će provoditi liječnici iz Kine Zhihua Shi, Zhang Wei, Qiu Liyi i Wen Xiaoming.

– Vrlo nam je drago da smo opet u Opatiji i da se naša suradnja nastavlja. Zapadna medicina utemeljena je na materijalnom shvaćanju bolesti, za razliku od istočne medicine koja se temelji na energetskom poimanju. Jedno od osnovnih načela kineske medicine je teorija o Yinu i Yangu, tj. da sve stvari i pojave u sebi sadrže barem zrno suprotnosti, čineći usprkos tomu skladnu cjelinu te da se razvijaju simptomi koji ukazuju na različite oblike disbalansa Yina i Yanga. Tijekom razvoja kineske medicine učenju je dodan i sustav od pet elemenata: drvo, vatra, zemlja, metal i voda. Tako su svi organi u ljudskom tijelu svrstani ne samo prema Yin-Yangu, već i prema pripadnosti određenom elementu, odnosno funkcionalnom području. U tradicionalnoj kineskoj medicini postoji poseban pristup pacijentu koji se temelji na promatranju, slušanju i ispitivanju, objasnio je dr. Zhang Wei te pozvao sve zainteresirane da se i sami uvjere u blagodati koje pruža tradicionalna kineska medicina.

Kristina Tubić / Liburnija.net
Foto: Nikola Turina

Ovo je arhivski članak. Stranice su u međuvremenu redizajnirane.

Kreni od početne stranice - Poduckun.net