Dinamo i Rijeka remizirali bez golova

hnk_rijeka_slaven_belupo_2015_3

Rijeka je osvojila uvijek vrijedan bod na teškom gostovanju u Maksimiru, prvi nakon sezone 2010/2011. prekinuvši ujedno niz od šest poraza u ligi na gostovanju kod Dinama.

Zagreb – Nogometaši Rijeke i Dinama (0:0) podijelili su bodove u derbiju 5. kola MAXtv Prve lige. Rijeka je osvojila uvijek vrijedan bod na teškom gostovanju u Maksimiru, prvi nakon sezone 2010/2011. prekinuvši ujedno niz od šest poraza u ligi na gostovanju kod Dinama. Sve bitno odvilo se u samoj završnici. U 82. minuti Roman Bezjak zaradio je crveni karton zbog prigovora nakon što je tražio prekršaj! Zebec je isključio napadača Rijeke na sugestiju četvrtog suca Dalibora Conjara iako je Bezjak tvrdio da ništa nije rekao! Ujedno klupu je morao napustiti Ivan Mance, zamjenik sportskog direktora!

Dinamo je krenuo po tri boda, a na kraju najveću priliku imala je Rijeka. Naime, u sudačkoj nadoknadi izabranici Matjaža Keka krenuli su u kontru. Roshi je izbacio Jugovića u kaznenom prostoru koji je pak povratnom loptom pronašao Radoševića u odličnoj situaciji, ali njegov udarac obranio je Ježina! Prvo poluvrijeme nije donijelo niti jednu izglednu priliku na obje strane. Dinamo je imao veći posjed lopte, Rijeka je čekala svoju priliku iz kontre. U petoj minuti blokiran je pokušaj Leovca da izbije loptu koja je u konačnici došla do Hodžića u kaznenom prostoru, ali Lešković je otklonio opasnost. Dvije minute kasnije Machado je izveo korner, a Ademi je pucao ravno u vratara Vargića. Dinamo nije uspijevao slomiti rijeku obranu. Najljepši potez u prvom poluvremenu pripao je Hodžiću koji je primio loptu, te se u slalomu sjurio prema kaznenom prostoru. Njegovu pokušaj nije bio dovoljno kvalitetan i Vargić je lako uhvatio prizeman udarac. Unatoč mnogim pokušajima do kraja prvog poluvremena Dinamo je zaprijetio još samo u 37. minuti, udarac Machada s dvadesetak metara obranio je Vargić.

Dinamo je pritisnuo na otvaranju drugog dijela. U 54. minuti Pinto je probio desni bok i ubacio, Rog puca glavom, ali lopta je otišla iznad grede. Rijeka je imala obećavajuću situaciju u 56. minuti. Tomasov je gurnuo loptu u prostor za Balaja koji nije uspio kvalitetno progirati Sharbinija koji je dolazio iz drugog plana.
Na drugoj strani jedna svijeća zamalo je donijela domaćinu prednost. Sigali je bio najspretniji, ali Samardžić je reagirao u prvom trenutku i blokirao udarac. Udarac i opasan ubačaj Taravela (62′, 65′) bile su dvije najbolje prilike Dinama. U 71. minuti Tomasov je izbacio Bezjaka u čistu situaciju, ali pomoćni sudac označio je zaleđe.