Donaldu Milokanoviću autoslalom Kaštel, AK Opatija prva među klubovima

ak_opatija_autoslalom

Andrejević je pobjedom unutar svoje grupe gotovo osigurao osvajanje naslova prvaka Hrvatske u 2013.godini, dok je u konkurenciji juniora i u klasi 7 već osigurao naslov.

Kaštel / Opatija – Mladi automobilist Donald Milokanović (AK SKOK Racing) pobjednik je autoslaloma u Kaštelu, održanom krajem lipnja, ispred Nine Andrejevića (AK Opatija) i trećeplasiranog Marka Cavora (AKK Zanatlija).

Andrejević je pobjedom unutar svoje grupe gotovo osigurao osvajanje naslova prvaka Hrvatske u 2013.godini, dok je u konkurenciji juniora i u klasi 7 već osigurao naslov. U najslabijoj, klasi 1 – trojac Rudan, Ružić, Kinkela (AK Opatija) osvojio je 1,3 i 4 mjesto, a između njih se na drugu poziciju ugurao Igor Bogović (AK Buzet Autosport).

U klasi 2 Elvis Puž uspeo na 2 mjesto pobjedničkog postolja kao i njegov klupski kolega Zlatko Kik u klasi 4. U klasi 5 se nakon kratkog izbivanja sa staza pobjedama vratio Marko Gebauer osvojivši ujedno i 3 mjesto u grupi 3 usprkos lakšem izlijetanju u trećoj vožnji. Takve sreće nije bio i Dario Ružić (klasa 6) kojem je automobil otkazao poslušnost već nakon trening vožnje. U klasi devet do pobjede je došao Marin Jurčić te je sa novih dvadeset bodova izbio na vodeću poziciju u klasi.

Po prvi puta je nastupao i naš najmlađi slalomaš Sandi Andrejević te je u posuđenom automobilu uspio osvojiti 3 mjesto u konkurenciji juniora, pokazavši veliki potencijal i svijetlu budućnost.

Pobjedama u konkurenciji klubova vratio se i AK Opatija osvojivši prvo mjesto sa maksimalnih šezdeset bodova. Ovom pobjedom AK Opatija je u ukupnom poretku klubova odmakao na osjetnu prednost samo tri utrke prije kraja prvenstva. Na Autoslalomu Hrvatska u Europi 2013. nastupilo je 52 natjecatelja iz 19 klubova.