Ekipa ‘DM Štrige’ iz Matulja pobjednice županijskog Kupa u pikadu

Matujske štrige...

Matujske štrige…

U spektakularnoj završnici do prvog je mjesta došla upravo matuljska ekipa kojima je ovo prva sezona natjecanja. Osvajanje županijskog kupa za njih je velik i bitan uspjeh koji će im zasigurno dati vjetar u leđa i dodatnu motivaciju za ekipno državno prvenstvo koje je pred njima već idućeg vikenda u Velikoj Gorici.

Čavle – Centar svijeta riječkih pikadista i pikadistica prošlog vikenda bio je SC Start fun na Čavlima, gdje se održao posljednji ovosezonski RiMaster turnir i Završnica kupa 2015. U fatalnoj završnici kupa u muškoj je konkurenciji slavila ekipa Play darts, a u ženskoj ekipa DM Štrige.

S dodjele u Čavlima

U muškoj kategoriji na županijskom Kup natjecanju prvo je mjesto osvojila ekipa Play darts, drugo je mjesto pripalo ekipi Nevere, a trećeplasirana je bila ekipa Playboya. Prava se drama odigravala u ženskoj kategoriji gdje su nastupale ekipe Nevera dame, Romano Morčić i ekipa DM Štrige iz Matulja. U spektakularnoj završnici do prvog je mjesta došla upravo matuljska ekipa kojima je ovo prva sezona natjecanja. Osvajanje županijskog kupa za njih je velik i bitan uspjeh koji će im zasigurno dati vjetar u leđa i dodatnu motivaciju za ekipno državno prvenstvo koje je pred njima već idućeg vikenda u Velikoj Gorici. U sastavu Troskot/Beslać/Šimičić/Sorić/Brežnjak, Štrige su iza sebe ostavile još uvijek aktualne državne prvakinje (Nevera dame) te županijske prvakinje (Romano Morčić).

Dan ranije bio je rezerviran za posljednji ovosezonski RiMaster turnir na kojem se okupilo sedamdesetak igrača iz županije. Kod dama je ovog puta najbolja bila Vlatka Lešić (Nevera), u kategoriji C ligaša slavio je Petar Šurlina (PK Lošinj), dok je najbolji u Open kategoriji bio Vedran Dukić (Play darts). Od igrača Pikado kluba DM, najbolje plasirana na turniru bila je Nera Troskot koja je osvojila treće mjesto u kategoriji dama. U sklopu turnira podijeljene su i nagrade za ligašku sezonu 2014./2015. gdje je nagradu primila i ekipa DM 1 za osvojeno treće mjesto u sezoni, te Vojko Turković (DM 1) za trećeg najkorisnijeg igrača druge županijske lige.

Nakon što su završena županijska natjecanja, pred pikadistima je Državno ekipno prvenstvo u elektroničkom pikadu koje će se održati u Velikog Gorici (15. do 17. svibnja). Pravo nastupa ima 18 ekipa iz Primorsko-goranske županije (3 iz prve županijske lige, 2 iz druge lige, 5 iz treće lige te 8 ženskih ekipa). U Velikoj Gorici će nastupiti i ekipe iz Matulja koje igraju pri Pikado klubu DM – u kategoriji C ligaša to je ekipa DM 2, dok u kategoriji dama boje kluba brane DM Štrige.

RiMaster serija, sezona 2014./2015., poredak

DAME: Jelena Nožarić; Marina Cenov; Andrea Pahor; Nera Troskot (DM Štrige); Ines Brežnjak (DM Štrige)

C LIGA: Paulo Maršanić; Siniša Laptošević; Renato Lerga

OPEN: Dino Tomasini; Vladimir Pilepić; Robert Grubiša