Euro-put NK Rijeke u ovoj sezoni završio je u drugom pretkolu UEFA Europske lige

Čvrsti i organizirani Aberdeen izdržao je do kraja i kvalificirao se u treće pretkolo kvalifikacija za Europsku ligu.

Rijeka / Aberdeen – Rijeka nije uspjela. Unatoč silnom zalaganju i borbi do posljednje minute utakmice prednost Aberdeena s Kantride pokazala se prevelikom i euro-put Rijeke u ovoj sezoni završio je u drugom pretkolu UEFA Europske lige.

Protiv organiziranog, čvrstog i dobro postavljenog domaćina Rijeka nije pronašla lijek iako je već u prvom poluvremenu nekoliko situacija “mirisalo” na opasnost. U prvom poluvremenu je nedostajao kvalitetniji zadnji pas da bi Rijeka načela Warda, a u nastavku malo mirnoće i koncentracije nakon vodstva od 2:0.
Najprije je Tomasov u 58. minuti odličnom solo akcijom napravio višak i ušao u kazneni prostor pa s 15-ak metara matirao Warda, a samo pet minuta kasnije Zoran Kvržić sjajnim pogotkom s tridesetak metara doveo Rijeku do vodstva od 2:0.

Ipak, nada u čudesni preokret iščeznula je u idućoj minuti. McGinn je ostao sam na desnoj strani, ušao u kazneni prostor, i sjajno pogodio dalji kut nemoćnog Sluge – 1:2. U 72. minuti Ryan Jack je napravio višak na lijevoj strani i osvojio obilje prostora, povratnom loptom pronašao Hayesa koji nije propustio ovu priliku i rutinski pogodio sa sedam, osam metara – 2:2.

rijeka_aberdeen_kantrida_2015

Rijeka se nije predala, pokušala svim silama doći do novog vodstva, ali jednostavno nije išlo. Čvrsti i organizirani Aberdeen izdržao je do kraja i kvalificirao se u treće pretkolo kvalifikacija za Europsku ligu.

UEL, uzvratna utakmica drugog pretkola
Aberdeen – Rijeka 2:2

Aberdeen Stadion Pittodrie
Gledatelja 15000
Sudac: Marco Guida (Italija)
Strijelci: 1:0 Tomasov (58′), 2:0 KvrĹľić (63′), 2:1 McGinn (64′), 2:2 Hayes (72′)
Žuti kartoni: Logan, Logan (Aberdeen), Kvržić(Rijeka).

Aberdeen: Ward, Logan, Shinnie, Considine, Taylor, McLean (od 73′ Pawlett), McGinn (od 83′ Flood), Hayes, Goodwillie (od 75′ Rooney), Quinn, Jack

Rijeka: Sluga, Ristovski, Samardžić, Mitrović, Leovac, Bradarić (od 73′ Balaj), Radošević, Roshi (od 52′ Kvržić), Lima, Tomasov, Bezjak