Fešta Sv. Pelagija – Festa di S. Pelagio @ Novigrad

Fešta Sv. Pelagija – Festa di S. Pelagio @ Novigrad

FEŠTA SVETOG PELAGIJA

 

  1. kolovoza (petak)

 

10:00 h                Odbojka – žene /mlađe selekcije/

(Sportska dvorana)

 

11:30 h                Boćanje – turnir (žene)

(Boćalište Lako)

 

18:00 h                Košarkaška – turnir

(Igralište kod škole)

 

18:00 h                Nogomet – prijateljska utakmica: NK Dajla–NK Klagenfurt (veterani)

                               (Igralište NK Dajla)

 

19:00 h                Karate – demonstracija vještina

(Veliki trg)

 

19:00 h                Večer uličnih čarobnjaka

                               (Starogradska jezgra / Veliki trg – iza zvonika)  

 

20:00 h                Košarka – Utakmica „Susret generacija“

(Sportska dvorana)

 

20:00 h                Glazbena animacija „po domaće“

                               (Starogradska jezgra)

 

20:30 h                Koncert: Hatch blues trio

(Veliki trg)

 

21:00 h                Koncert: Miro Ungar & Istrian connection

(Prolaz Boška Petrovića / Jazz Corner of Istria)

 

21:00 h                Koncert: Shikidudu

(Porporela)

 

21:30 h                Koncert: Respect! – A night for Aretha

(Veliki trg)

 

22:00 h                Koncert: Night express band

(Porporela)

 

24:00 h                Open air DJ party – DJ Nikola z Kukurini

(Party zone Porporela)

 

  1. kolovoza (subota)

 

09:00 h                Tenis – turnir (mješoviti parovi)

(Tenis tereni Karpinjan)

 

12:00 h                Boćanje – turnir

(Boćalište Lako)

 

18:00 h                Nogomet – prijateljska utakmica: NK Novigrad-NK Veli Vrh

(Stadion Lako)

 

20:00 h                Glazbena animacija „po domaće“

                               (Starogradska jezgra)

 

20:30 h                Koncert: Gordan Gregurović & Zlajo

(Veliki trg)

 

21:00 h                Koncert: The Screaming wheels

(Prolaz Boška Petrovića / Jazz Corner of Istria)

 

21:00 h                DJ Nikola z Kukurini

(Porporela)

 

21:30 h                Koncert: Detour

(Veliki trg)

 

22:00 h                Koncert: Dražen Zečić

(Porporela)

 

24:00 h                Open air DJ party – DJ Nikola z Kukurini

(Party zone Porporela)

 

  1. kolovoza (nedjelja)

 

07:00 h                Ribolov – kup (veterani)

/Vaganje ulova: 14 h – terasa restorana „Half 8“/

                               (Novigradski akvatorij)

 

09:00 h                Streljaštvo /glineni golubovi/ – kup

(Streljana LD Patka, Bužinija)

 

09:00 h                Stolni tenis – turnir (juniori/veterani/žene)

(Sportska dvorana)

 

10:00 h                Mini-rukomet – turnir

(Sportska dvorana)

 

10:00 h                Biciklijada: 16. „Điro od Čitanove“

/Prijave od 9 h/

(Start: Porporela)

 

14:00 h                Odbojka na pijesku – turnir

/Prijave: 091 121 2012 – Krešo/

(Igralište u Karpinjanu)

 

20:00 h                Glazbena animacija „po domaće“

                               (Starogradska jezgra)

 

20:30 h                Koncert: Irena & Mauro Giorgi acoustic

(Veliki trg)

 

21:00 h                Koncert: „Mali veliki mikrofon“ (Musical talents show)

(Prolaz Boška Petrovića / Jazz Corner of Istria)

 

21:00 h                Koncert: Acoustic trio On air

(Porporela)

 

21:30 h                Koncert: Tereza Kesovija

(Veliki trg)

 

22:00 h                Koncert: Crvena jabuka

(Porporela)

 

24:00 h                VATROMET

 

00:10 h                Koncert: Crvena jabuka – 2. dio

(Porporela)

 

–:–                       Open air DJ party – DJ Alex Sabbatini

(Party zone Porporela)

 

  1. kolovoza (ponedjeljak)

 

19:30 h                Primopredaja makete crkve Sv. Ivana Krstitelja i benediktinskog samostana u Dajli

/autor: Giancarlo Stival/

(Atrij crkve S. Ivana Krstitelja, Dajla)

 

19:30 h                7. Koncert novigradskih zborova: „Pjesmom Te pozdravljamo, sveti Pelagije…“

(Župna crkva Sv. Pelagija i sv. Maksima)

 

  1. kolovoza (utorak)

 

11:00                     Otvorenje novih prostorija Crvenog križa

                               (Ul. Domovinskih žrtava 1) 

 

12:30 h                Dodjela nagrada i priznanja TZG Novigrada-Cittanova za najuređeniju okućnicu i balkon

(Gradska vijećnica)

 

19:00 h                Dodjela nagrada Grada Novigrada-Citttanova odličnim učenicima

(Muzej-Museo Lapidarium)

 

20:00 h                Dodjela priznanja Grada Novigrada-Citttanova najuspješnijim sportašima i sportskim klubovima

(Muzej-Museo Lapidarium)

 

  1. kolovoza (srijeda)

 

11.00 h                Procesija iz crkve BDM od Karmela do crkve Sv. Pelagija i sv. Maksima

Po završetku procesije: Svečana koncelebrirana Sveta misa

(Crkva Sv. Pelagija i sv. Maksima)

 

18.00 h                Svečana sjednica Gradskog vijeća Grada Novigrada-Cittanova

/uz dodjelu gradskih priznanja/

(Gradska vijećnica)

 

19:00 h                Koncert: Orkestar mladih SO-DO El sistema Croatia

                               (Veliki trg – iza zvonika)

 

20.00 h                Koncert: Vesna Nežić Ružić & Anelidi

                               (Veliki trg)

 

21.00h                  Koncert: „Cittanova United“

/novigradski bandovi/

                             (Prolaz Boška Petrovića / Jazz Corner of Istria)

 

 

ORGANIZATORI/POKROVITELJI: TZG NOVIGRADA-CITTANOVA, GRAD NOVIGRAD-CITTANOVA

Molimo ispričajte nas za eventualne izmjene u programu.

error: Content is protected !!