Fortuna zaustavila Rijeku na premijeri

rijeka_sarajevo_kranj

Do kraja utakmice za Rijeku su još zaprijetili Tomasov i Kvržić, za domaćina Čeliković, ali rezultat je ostao onaj početni, a ovosezonska premijera u MAXtv Prvoj ligi za Rijeku završila podjelom bodova.

Rijeka – Nogometaši Rijeke remizirali su na gostovanju kod Intera (0:0) u prvoj utakmici nove sezone MAXtv Prve lige. U ogledu u kojem je Rijeka stvorila pregršt prilika, promašila jedanaesterac, pogodila dvije grede i zapucala još nekoliko stopostotnih prilika.

Počelo je s dvije prilike Intera koje je Ivan Vargić odlično obranio i preraslo u inicijativu Rijeke koja je do kraja utakmice dominirala, ali i promašivala prigode. Najprije je u 13. minuti zbog zaleđa poništen pogodak Sharbiniju, u 21. minuti Moises je zapucao preko gola sjajno dodavanje Leovca, dok je u 24. minuti i drugi pogodak poništen Rijeci, ovoga puta Moisesu koji je, prema procjeni suca Gabrila, napravio prekršaj na domaćem vrataru prije nego što je ubacio loptu u praznu mrežu.

Fortuna nije bila saveznik bijelih. Rijeka je promašila jedanaesterac, pogodila dvije grede i zapucala još najmanje tri sjajne prilike. Do kraja poluvremena obećavajuće prilike imali su i Močinić, Moises i Samardžić ali rezultat se nije mijenjao. Inicijativa Rijeke u drugom poluvremenu bila je još i izraženija a već u 49, minuti rezultirala je kaznenim udarcem kojeg je izborio Sharbini. Odgovornost je preuzeo Marko Lešković koji je pogodio gredu.
U 57. minuti Vargić je zaustavio pokušaj iz kontranapada Ottochiana, a tri minute kasnije Bezjak propustio dovesti Rijeku u vodstvo nakon polukontre koju je povukao Sharbini. Ipak, prvi pokušaj zaustavio je Posavec dok je u nastavku akcije netko od domaćih braniča odbio s gol linije. Uslijedilo je nekoliko dalekometnih pokušaja Mišića i Močinića, pa udarac Samardžića nakon kornera ali rezultat je ostao početni. Najbolju priliku do kraja Rijeka je imala u 75. minuti kada je Kvržić iza leđa domaće obrane primio dugu loptu Leškovića, ali njegov udarac zaustavila je greda.