Liburnija.net: VK Opatija vs. VK Kruna Osijek

Impresioniranost ambijentom velikog olimpijskog bazena te za 1.B HVL velikog broja gledatelja bila je očita kod gotovo svih domaćih igrača. Veliku fotogaleriju pogledajte u nastavku teksta.

Kantrida – Na predstavljanju nove momčadi, u prvom kolu prvenstva, Opatijci su pred svojim gledateljima upisali prva tri boda. U igri koja nije plijenila ljepotom pobijeđena je osječka Kruna rezultatom 12 : 6.

Impresioniranost ambijentom velikog olimpijskog bazena te za 1.B HVL velikog broja gledatelja bila je očita kod gotovo svih domaćih igrača. Kao na filmskoj traci redali su se atraktivni potez i golovi, ali i početničke greške Opatijaca.

Vjerna publika

Nakon sigurnog početka u kojem su već nakon nekoliko minuta golovima Turine, Vedrana Deželjina i kapetana Martinčića stekli veliku prednost od 3 : 0 dolazi do prvog malog opuštanja, što koristi poletna momčad Osijeka predvođena veteranom Padovanom i do kraja prve četvrtine postiže tri pogotka za 5 : 3 rezultat prve četvrtine.

U drugom dijelu opatijski vaterpolisti nakon gola Martinčića za 6 : 3 ne koriste nekoliko prilika sa igračem više pa Osječani pogotkom Padovana ponovno opasno prijete. Međutim Strižić uz pomoć gostujućeg bloka, 40 sekundi prije kraja četvrtine, ipak donosi sigurna tri zaveslaja prednosti.

Početkom treće četvrtine Budak dalekometnim projektilom iznenađuje vratara Gržentiča i ponovno vraća uporne goste na -2 ali Opatijci tada ubacuju u brzinu više i do kraja utakmice postižu pet a Osječani još samo jedan pogodak za konačnih 12 : 6 u korist ekipe trenera Danijela Kancijanića.

Spomenimo još da je u poluvremenu utakmice bilo izvlačenje sretnih dobitnika nagradne igre, a troje gledatelja, kući je otišlo s bogatim nagradama. Ovim putem pozivamo sve ljubitelje vaterpola da nam se pridruže na Kantridi, slijedeće subote, 26. siječnja, s početkom u 20 sati, u utakmici protiv VK Zagreb.