autocross_rupa_2014

Zanimljiva utrka donijela je prave sportske borbe među vozačima, a u žaru je nekoliko natjecatelja završilo prevrnuto na krov, dok se jedno od njih zapalilo, ali je pravovremenom intervencijom služba sigurnosti izbjegnuta veća šteta. Fotogalriju iz Rupe pogledajte na ovom linku

Vatrogasci u akciji...

Vatrogasci u akciji…

Rupa – Međunarodnom autocross utrkom ”Nagrada Matulja 2014” u Rupi, koja se održala u nedjelju, započela je nova sezona u autocrossu. Utrka se bodovala za hrvatsko i slovensko prvenstvo, a atraktivno događanje okupilo je šestotinjak gledatelja uz novouređenu rupaljsku stazu, koja se vozila u obrnutom smjeru u odnosu na lanjsku godinu.

Nakon završetka utrke, u Diviziji 1A slavio je Žiga Kraševec iz slovenskog ŠK Tornado u Zastavi 128, iza kojeg su se plasirali Roberto Zdrinšćak iz ASK Kastavac u VW Golf 1,4 te Sven Katić iz AK Ozalj / Sven Team s vozilom Renault 5 1,4.

U diviziji 1B slavili su Marino Čargonja iz AK Svigo s vozilom Seat Ibiza 2,0 iza kojeg su se plasirali Dražen Katić iz AK Ozalj / Sven Team koji je vozio Renault Megane 2,0 dok je Slavena Klačića iz AK Ozalj Opel Corsa dovezao do treće pozicije.

Dio okupljene publike...

Dio okupljene publike…

Metod Knez uz slovenskog AMK Tunjice i njegov Mitsubishi Lancer EVO VI 4×4 bili su najbrži u Diviziji 1, a na drugo i treće mjesto plasirali su se Ivo Čizmić iz AK Ozalj koji je vozio Audi 100 3,7 4×4 te Ferdinand Pađen iz AK Svigo kojeg je do postolja doveo Audi 80 2,2 turbo 4×4.

Konačno, u Diviziji 3 sva tri prva mjesta osvojili su slovenski natjecatelji. Nabolji je bio Marcel Grgič iz AMK Tunjice s vozilom Buggy 4×4 Tatra 3,5 iza kojeg su stigli Robert Kociper iz ŠK Tornado i njegov Buggy 4×4 VW 2,0 te Tomaž Vodišek iz ASC Mustang s Buggyjem 4×4 Škoda 1,8T.

Utrku je svečano otvorio dugogodišnji član vijeća Općine Matulji, Vinko Surina, dok je slijedeće natjecanje zakazano za 29. lipnja, također na autocross stazi u Rupi.