maraton_trci_uzivaj_2014_opatija

U utrci su se okušali i zamjenik opatijskog gradonačelnika Fernando Kirigin, te županijski pročelnik za kulturu i sport Valerij Jurešić, koji su i otvorili utrku. Foto-galeriju s utrke pogledajte na ovom linku

Opatija – Đuro Komlenović bio je najbrži među stotinjak sudionika tradicionalne opatijske utrke ”Trči i uživaj” što se jučer održala na lungomaru te ulicama središta grada. Kutinskom natjecatelju trebalo je sekundu manje od sata i 21 minute da završi polumaraton i ovjenča se zlatnom medaljom, a nakon njega kroz ciljnu ravninu prošli su Krešo Glavaš (AK Bribir) i Gabriele Fantasia (Italija).

maraton_trci_uzivaj_2014_opatija_1

Među natjecateljicama, noge su najbolje poslužile Riječanku Jelenu Dorčić koja je s vremenom nešto iznad sat i 46 minuta prva prošla kroz cilj, a za njom su slijedile Barbara Turk (Prezid) te Kristina Tozan (Slovenija).

Osim u polumaratonu na stazi dugoj 21 kilometar koja je vodila od Slatine do Voloskog te uz lungomare do Lovrana i natrag na Slatinu, brojni zaljubljenici u trčanje okušali su se i u rekreativnoj utrci na stazi dugoj 6.000 metara, od Slatine do gradske vijećnice te natrag, a najbrži među njima bio je Talijan Luca Salone. Drugo i treće mjesto osvojili su Vanja Jerkić (Pazin) te Marijan Cindrić (Kutina), dok su se u ženskoj konkurenciji na prva tri mjesta plasirale Silvija Šimunović (Zagreb), Sandra Bogdanović (Zagreb) te Veronika Erlić (Kastav).