kup_hrvatske_mnk_gorovo_fc_nacional_2014_opatija (41)

Opatijci su ostavili solidan dojam, pokazali da su borbena ekipa s nekoliko perspektivnih pojedinaca, no iskustvo i kvaliteta bili su na strani aktualnog prvaka Hrvatske koji je zasluženo pobijedio i u uzvratnoj će utakmici zasigurno samo odraditi formalnost i plasirati se u četvrt završnicu Kupa Hrvatske.

Opatija – U opatijskoj dvorani Marino Cvetković pred dvjestotinjak gledatelja odigrana je utakmica osmine finala Kupa Hrvatske u futsalu između MNK Gorovo i FC Nacional.

Gosti iz Zagreba lako su svladali domaćina rezultatom 0-4. Nakon početnog odmjeravanja snaga i neuvjerljive igre obje ekipe, gosti dolaze u vodstvo u 7. minuti golom iz “mrtvog kuta” vrlo dobrog Bojana Kubovića.

kup_hrvatske_mnk_gorovo_fc_nacional_2014_opatija (6)

Opatijci su se držali do kraja prvog poluvremena i u nekoliko navrata zaprijetili vratima gostiju, no na odmor se ide golom prednosti za FC Nacional. U drugom poluvremenu gosti su ubacili u višu brzinu i najprije golom Koraba Morine u 25. povisili na 0-2, zatim pitanje pobjednika riješili u 33. golom Horvatha i 35. golom Ugarkovića za konačnih 0-4. Opatijci su ostavili solidan dojam, pokazali da su borbena ekipa s nekoliko perspektivnih pojedinaca, no iskustvo i kvaliteta bili su na strani aktualnog prvaka Hrvatske koji je zasluženo pobijedio i u uzvratnoj će utakmici zasigurno samo odraditi formalnost i plasirati se u četvrt završnicu Kupa Hrvatske. Prije početka ove utakmice revijalnu su utakmicu odigrali prednatjecatelji MNK Gorovo i NK Prvi gol, a svaki potez mališana je ispraćen burnim pljeskom mnogobrojnih roditelja na tribinama.

Uskoro počinje proljetni dio 2. HMNL – zapad u kojoj će opatijci pokušati ugroziti prvoplasirani dvojac MNK Grobnik i MNK Histria, a prema dosadašnjim rezultatima imaju se pravo nadati vrlo dobroj sezoni.

Kup Hrvatske – prva utakmica četvrtfinala
Dvorana Marino Cvetković
Gledatelja: 200.
Suci: Vasiljević (Pula), Vitasović (Pula), Mihić (Rijeka)
Mjeritelj vremena: Karlić (Opatija).
Strijelci: 0:1 Kubović (7′), 0:2 Morina (25′), 0:3 Horvath (33′), 0:4 Ugarković (35′).

MNK GOROVO – FC NACIONAL 0:4

MNK GOROVO: Milenković, M. Kovčalija, Kirigin, Malić, Tomić, Kranjac, Vadlja, Durbić, D. Kovčalija, J. Kovčalija, Ziganto, Kurti.

FC NACIONAL: Pavlić, Banek, Suvajac, Morina, Ugarković, Luketin, Klindić, Kubović, Horvath, Šestić, Jamičić.

Fotogaleriju s prve utakmice četvrtfinala Kupa Hrvatske pogledajte na ovom linku