mnk_kvarner_mnk_kastav_2013 (23)

Sljedeće kolo Kvarner gostuje kod labinske Albone, dok ove subote u Kastvu gostuje ekipa sa najvećim proračunom u Ligi, MNK Histria Oprtalj. Kompletan izvještaj i veliku foto-galeriju pogledajte u nastavku teksta.

Kastav – Nakon punih 6 godina ljubitelji futsala ponovo su dočekali susjedski derbi starih rivala, u utakmici u kojoj je ovaj put MNK Kvarner bio domaćin zbog trenutne nemogućnosti igranja u novoj Školskoj sportskoj dvorani u Matuljima.

mnk_kvarner_mnk_kastav_2013 (21)

Na tribinama čitav niz nekadašnjih rutinera malog nogometa, na parketu dvije mlade ekipe željne dokazivanja i osvajanja bodova. Početna kontrola utakmice te dvije 100% prilike domaćina sugerirale su na to da bi bodovi trebali lagano krenuti u Matulje. No, Kastavci se nisu predavali. Preokrenuli su rezultat u svoju korist te se na poluvrijeme otišlo sa rezultatom 2:1 za Kastav.

Veliki negativni uteg Matuljcima bilo je isključenje ključnog igrača između vratnica vratara Vidovića još krajem 1. poluvremena. Naime, dosadašnji rezultati Kvarnera u prva dva kola, gol razlika 2:1, govore da igra počiva na čvrstoj obrani, disciplini i presingu u igri, kojom rukovodi iskusni voditelj ekipe Tihomir Tomić.

Drugo poluvrijeme započinje preokretom Kvarnera. Ipak dijelom iskusnija ekipa Kvarnera predvođena duom iz Novog Vinodolskog Tomić-Lenac, kapetanom Krnjatićem, Perkovićem, preuzela je konce u svoje ruke, posložila kockice u napadu te utakmicu privela u mirnije vode.

MNK Kastav, trenutno bez bodova, ali organizacijski posložen klub. Igrači kao Stojak, Kačić, Selimović imaju još što reći u ovoj 2. HMNL zapad. MNK Kvarner, novak u ligi, start iznad očekivanja, trenutno neporažen, sljedeće utakmice pokazati će pravo stanje. No, rezultati će biti još i bolji, samo da se počne trenirati i igrati u Jankovićem dolcu u Matuljima.

Sljedeće kolo Kvarner gostuje kod labinske Albone, dok ove subote u Kastvu gostuje ekipa sa najvećim proračunom u Ligi, MNK Histria Oprtalj.

GRADSKA DVORANA KASTAV
3. kolo 2. Hrvatske malonogometne lige zapad
MNK KVARNER Matulji – MNK KASTAV 5:3(1:2)
Suci: Josip Dujmić (Jurdani), Milorad Mihić (Rijeka)

MNK Kvarner: Vidović, Gamberger, Šolaja, Lenac, Perković, Krnjatić (kap.), Ma.Tomić, Rukavina, Prein, Vrabec, Turato

MNK Kastav: Šuvak, Jančić, Zdrilić, Kosanović, Ivanov, Stojak (kap), Vidas, Selimović, Kačić, Mulac

Strijelci: 1:0 Perković; 1:1 Vidas; 1:2 Stojak; 2:2 Ma. Tomić (kazneni udarac); 3:2 Lenac; 4:2 Šolaja; 4:3 Selimović; 5:3 Šolaja

Crveni karton: Vidović (Kvarner) u 16. min (prekršaj vratara u izglednoj situaciji za zgoditak)