Momčad Lovrana je i ovoga puta imala podršku od strane tridesetak glasnih pristaša koji su unatoč porazu svoje igrače u svlačionicu ispratili pljeskom i pjesmom. Nakon avanture u Županijskom kupu, momčad Vanje Petrovića nastavlja prvenstvo, derbi susretom protiv Drage. Utakmica se igra u nedjelju, 9.rujna u 17 sati na Lovranskoj Lokvi.

Opatija – Treće kolo Županijskog nogometnog kupa momčadi Lovrana donijelo je sraz sa susjedima Opatijom. Utakmica protiv renomiranog trećeligaša Lovrancima je poslužila kao priprema za derbi svih derbija; prvenstvenu utakmicu protiv Drage koja se igra ove nedjelje.

Radni dan kao i nekoliko ozljeđenih prvotimaca prorijedilo je momčad Lovrana i na muke stavilo trenera Vanju Petrovića koji je na klupi za pričuve imao samo tri igrača.

Početno ispitivanje snaga bolje koriste gosti i već u 11. minuti na iznenađenje domaće publike dolaze u vodstvo. Miculinić preciznim centaršutom sa desne strane pronalazi Mujakića u šesnaestercu koji glavom matira nemoćnoga Vukića za 0:1. Vodstvo gostiju malo je trgnulo domaće koji ubacuju u višu brzinu i pojačavaju pritisak na obranu Lovranaca. U 14.minuti nakon greške obrane Radomir izlazi oči u oči sa Šorićem, no golman Lovrana uspješnom intervencijom čuva vodstvo svoje momčadi. Vodstvo gostiju trajalo je samo do 18. minute. Nakon prodora po lijevom boku Šuker ubacuje na drugu stativu gdje Mance efektnim poluvolejem vara Šorića i izjednačuje rezultat.

Nakon izjednačenja Opatija preuzima inicijativu na sredini terena dok se Lovranci odlučuju na nešto povučeniju formaciju i pokušavaju prijetiti iz kontranapada. U 21. minuti valja izdvojiti slobodni udarac Brajkovića sa dvadesetak metara no Šorić uspješno izbija loptu u korner. Raspoloženi Šuker ponovo asistira u 37. minuti. Ponovo probija lijevi bok, ubacuje u kazneni prostor gdje lošu procjenu Šorića kažnjava Radomir koji glavom šalje loptu u praznu mrežu za 2:1.

Do odmora valja izdvojiti još jedan slobodni udarac Brajkovića sa 25 metara i efektnu paradu Šorića koji vadi loptu iz samih rašlji. Drugo poluvrijeme ponudilo je opet bolju i tečniju igru Opatije koja je ulaskom hitrog Rudana dodatno dobila na brzini i prodornosti.

Igrala se 65. minuta kada Rudan probija desni bok i šalje oštru nisku loptu u peterac gostiju koju iz blizine u mrežu šalje dvostruki strijelac Radomir za vodstvo Opatije 3:1. Do kraja utakmice Opatija koristi svoju fizičku superiornost i zabija još dva zgoditka. Najprije u 75.minuti centaršut sa desne strane Elioni glavom šalje u vlastitu mrežu, a malo kasnije, u 79.minuti, nakon ubačaja iz kuta Erceg glavom postavlja konačni rezultat utakmice – 5:1.

Momčad Lovrana je i ovoga puta imala podršku od strane tridesetak glasnih pristaša koji su unatoč porazu svoje igrače u svlačionicu ispratili pljeskom i pjesmom. Susret je pred oko pedesetak gledatelja po oblačnom vremenu vodila sudačka trojka predvođena nesigurnim glavnim sucem Trbulinom.

Momčad Vanje Petrovića nakon avanture u Županijskom kupu nastavlja prvenstvo derbi susretom protiv Drage. Utakmica se igra u nedjelju, 9.rujna u 17 sati na Lovranskoj Lokvi.

NK OPATIJA – HNK LOVRAN 5:1
Igralište u Opatiji
Sudac: Danijel Trbulin (Rijeka)
Pomoćni suci: Jukica, Dragović

Strijelci: 0:1 Mujakić (11), 1:1 Mance (18), 2:1 Radomir (37), 3:1 Radomir (65), 4:1 Iskra (75), 5:1 Erceg (79)

NK Opatija: Vukić, Iskra, Zobić (od 46. Erceg), Tokić, Krnjatić, Žgomba (od 46. Samardžija), Mance (od 46. Rudan), Šuker, Radomir, Brajković, Matovina
Trener: Zoran Bogolin

HNK Lovran: Šorić, Elioni, Miculinić, Klindić, Mujakić, Vertel, Abram, Kaligarić, Habalija, Periša (od 62. Tominić), Matak (od 46. Zgodić)
Trener: Vanja Petrović