Lijepa i efikasna predstava žuto-plavih potvrda je odlične forme momčadi Vanje Petrovića koja će do kraja sezone voditi jednu od ključnih uloga u raspletu prvenstva.
Lovran – 23. kolo Prve županijske nogometne lige Lovranskoj je momčadi donijelo susret sa Lošinjanima na Lokvi. Unatoč kiši i blatnjavom terenu, okupljeni su ljubitelji nogometa mogli uživati u lijepoj nogometnoj predstavi u kojoj su domaći nogometaši na najljepši mogući način čestitali svom treneru Vanji Petroviću povratak na klupu nakon suspenzije. Dodatnu težinu utakmici dala je činjenica da je nakon poraza u derbiju u prošlome kolu, trebalo dignuti momčad i vratiti je na pobjednički put i u borbu za drugo mjesto.
Lovranski je vezni red već od početka utakmice preuzeo posjed lopte i diktirao je tempo igre. Momčad Lošinja je inicijativu prepustila domaćima i orijentirala se na prijetnje iz polukontri i kontri preko opasnih Babića i jučer nezapaženog Jerneića. Igra se uglavnom odvijala na polovici gostiju gdje su domaći nogometaši usprkos teškom terenu kratkim i preciznim pasovima i sa puno trke kružili oko gostujućeg šesnaesterca tražeći priliku za udarac ili centaršut. Trud se Lovrancima konačno isplatio u 44. minuti kada na precizan ubačaj Jurića sa lijeve strane Duvnjak glavom pogađa za domaće vodstvo.
U drugom poluvremenu situacija se ne mijenja; domaći nižu napade i prilike a gosti prijete iz prekida i kontranapada. U 49.minuti susreta Lovranci postižu drugi gol; nakon ubačaja Čavke sa desne strane Konić se najbolje snalazi u petercu te preciznim udarcem pogađa rašlje nemoćnog Busanića za 2-0. Ohrabreni vodstvom igrači Vanje Petrovića pojačavaju ritam i nižu priliku za prilikom. Igrala se 63.minuta kada je Starčić nakon prodora po desnoj strani lijepom povratnom loptom proigrao Konića koji sa 15-tak metara preciznim udarcem povisuje na 3-0.
[nggallery id=133]
Rezultat se ponovo mijenja u 68.minuti; Konić preciznom dijagonalom u priliku gura Mujakića koji vara istrčaloga Busanića i rutinski gađa praznu mrežu za 4-0. Unatoč brojnim izmjenama ritam Lovranske dominacije ne jenjava a rezultat je toga i peti pogodak u mreži gostiju. Gol postiže Matak u 85.minuti koji se nakon ubačaja Jurića najbolje snalazi u gužvi u gostujućem petercu i iz blizine zabija za konačnih 5-0. Lijepa i efikasna predstava žuto-plavih potvrda je odlične forme momčadi Vanje Petrovića koja će do kraja sezone voditi jednu od ključnih uloga u raspletu prvenstva. Sljedeći prvenstveni ispit Lovranci će imati u nedjelju, 22.travnja u 16:30 sati kada u Omišlju igraju protiv OŠK-a.
HNK Lovran – NK Lošinj 5-0 (1:0)
Glavni sudac: Igor Bahun, pomoćnici: Marko Balen i Paolo Jakovašić