hnk_lovran_nk_zamet_2013 (4)

Od samog početka utakmice domaći su nogometaši preuzeli terensku inicijativu i posjed lopte dok su se gosti opredijelili za defanzivniju formaciju i svoje šanse tražili kroz kontranapade. Detalje provjerite u nastavku teksta.

Lovran – Zahuktali Lovran nakon pobjede u derbiju u prošlom kolu protiv Lošinja na svojoj je Lokvi dočekao posljednje plasiranu momčad Zameta. Nanizanih pet pobjeda zaredom i odlična igra u posljednje vrijeme s pravom su za čvrstog favorita ove utakmice gurnule momčad Vanje Petrovića.

Unaprijed upisani bodovi i ležerniji pristup utakmici ovoga su se puta lovrancima obili o glavu. Zamet se predstavio u čvrstom i borbenom izdanju, iskoristio je greške domaćina te je zasluženo odnio bod sa Lokve. Od samog početka utakmice domaći su nogometaši preuzeli terensku inicijativu i posjed lopte dok su se gosti opredijelili za defanzivniju formaciju i svoje šanse tražili kroz kontranapade.

U 7.minuti domaći propuštaju svoju prvu prigodu; dobar centaršut Jurića iz kornera u kaznenom prostoru pronalazi usamljenog Čavku koji dobro puca glavom no obrana Zameta sa gol crte izbija loptu i čuva nulu na semaforu. U 30. minuti slična situacija za Lovran; opet korner Jurića no ovoga puta glavom puca Matovina koji zamalo promašuje okvir gola. I kako to u nogometu obično biva, propuštene šanse došle su na naplatu; dugom preciznom loptom u kaznenom je prostoru Lovrana pronađen Špiranec kojega ruši domaći vratar Vukić a glavni sudac Perkov opravdano pokazuje na bijelu točku. Siguran je realizator najstrože kazne za goste bio Morožin.

hnk_lovran_nk_zamet_2013

Drugo je poluvrijeme donijelo još agresivniju i ofanzivniju igru domaćih koji su od početka poluvremena odlučno krenuli po preokret. Već u 52.minuti trud domaćih se isplatio; dubinsku loptu Miculinića odlično prima Abram i iskosa sa lijeve strane preciznim udarcem savladava nemoćnog Pejnovića za 1:1. U 66. minuti domaći dolaze u vodstvo; Kaligarić u šesnaestercu prima loptu i prosljeđuje je slobodnom Koniću koji sa petnaestak metara rutinski savladava gostujućeg vratara za 2:1. Samo 10 minuta kasnije, točnije u 76. minuti gosti izjednačavaju rezultat; neoprezan prekršaj Rupčića na tridesetak metara od Vukićevog gola donio je gostima slobodan udarac iz kojeg ubacuju loptu u kazneni prostor gdje je Špiranec glavom šalje iza Vukićevih leđa za 2:2. Četiri minute kasnije domaći su opet u vodstvu; u šesnaestercu Zameta srušen je Matovina a najstrožu kaznu u 3:2 pretvara Abram.

I kada se činilo da je pitanje pobjednika riješeno, gosti još jednom kažnjavaju propust u obrani Lovrana i postavljaju konačni rezultat utakmice, 3:3. Gosti vuku protunapad po desnoj strani, povratnu prizemnu loptu prima Morožin i preciznim udarcem savladava nemoćnog Vukića.

Sve u svemu sadržajna i borbena prvenstvena utakmica koja je pokazala da bez obzira na broj osvojenih bodova i poziciju na tablici nema lakih protivnika i lakih utakmica te da bez pravog pristupa i anganžmana nema pozitivnog rezultata.

Također valja istaknuti neuvjerljivo suđenje glavnog suca Perkova koji je svojim neujednačenim kriterijem dodatno podigao tenzije na i oko terena što je rezultiralo nešto grubljom igrom u finišu utakmice. Nogometaši Lovrana prvenstvo nastavljaju utakmicom u Omišlju protiv OŠK-a. Susret je na rasporedu u nedjelju, 3. studenog sa početkom u 14 sati.

HNK LOVRAN – NK ZAMET 3:3 (0:1)
Glavni sudac: Hrvoje Perkov, pomoćnici: Marinko Drašković i Đulijano Kulaš
Strijelci: Morožin 44′ (11m), Abram 52′, Konić 66′, Špiranec 76′, Abram 80′ (11m), Morožin 83′
Žuti kartoni: Klindić, Habalija (HNK Lovran), Piljić, Brnić, Ilić, Mahmut, Bitanga, Zemanek (NK Zamet).

HNK LOVRAN: Vukić, Čavka, Ribarić (od 46. Miculinić), Zgodić (od 80. Matak), Klindić, Habalija, Abram, Konić (od 73. Rupčić), Milardić (od 46. Kaligarić), Matovina, Jurić (kap.)

NK ZAMET: Pejnović, Latinčić, Peraić, Šimunović, Piljić, Bitanga (kap.), Zemanek, Brnić, Špiranec, Ilić, Morožin (od 78. Mahmut)