Derbi utakmica na Oštru u potpunosti je opravdala taj naziv. Obje su momčadi tijekom cijele utakmice težile igri i nadigravanju što je uz visoki ritam okupljenim gledateljima pružilo sasvim solidno nogometno iskustvo.
Kraljevica – 22.kolo Prve županijske nogometne lige momčadi je HNK Lovrana donijelo derbi gostovanje kod prvoplasirane Kraljevice.
Susret dviju najboljih momčadi ove sezone s nestrpljenjem se očekivao u oba tabora obzirom da je ovisno o ishodu trebao zakuhati situaciju na samome vrhu ili učvrstiti poziciju lidera Kraljevice na prvenstvenoj ljestvici. Na žalost simpatizera Lovrana dogodilo se ovo drugo; Kraljevica je slavila i u drugoj međusobnoj utakmici i tako pobjegla pratiteljima na 8 bodova prednosti.
Utakmicu bolje otvara Kraljevica koja u početnim minutama presingom onemogućava Lovrance u uspostavi njihove pas igre na sredini terena. Već nakon desetak minuta gosti dolaze do zraka i uspijevaju uravnotežiti situaciju na terenu. Borba se uglavnom vodila na sredini terena dok su se napadi usmjeravali većinom na bokove. Zapaženo poluvrijeme odigrao je desni bočni Kraljevice Pinušić koji je svojim probojima Lovranskoj obrani zadavao dosta problema. S druge strane Lovranski vezni trojac Konić, Mujakić i Habalija aktivno je gradio napade gostiju hraneći Jurića i Kaligarića upotrebljivim loptama koje su uglavnom išle prema Starčiću. Obzirom da u prvom dijelu nije bilo pogodaka, momčadi na odmor odlaze sa rezultatom 0-0.
[nggallery id=125]
Drugo poluvrijeme bolje otvaraju gosti koji uspijevaju preuzeti laganu inicijativu na sredini terena. 52.minuta susreta bila je kobna za momčad Lovrana; Kraljevičani oduzimaju jednu loptu na sredini terena, prosljeđuju je na lijevo krilo sa kojega dolazi opasno ubacivanje u peterac; Bradičić izlazi sa vrata i izbija opasnu loptu na koju iz pozadine natrčava Pinušić i smješta je u nebranjeni dio Lovranske mreže za 1-0.
Nakon primljenog gola, gosti pojačavaju ritam i pritisak no Kraljevica uspješno odolijeva naletima Lovranaca. Posebno se ističe vratar domaćih Mustapić koji u nekoliko navrata bravuroznim intervencijama čuva svoja vrata i napadače gostiju tjera u očaj. Do kraja susreta domaći uspijevaju sačuvati svoju mrežu i osvajaju važna tri boda koji im garantiraju mirniju završnicu prvenstva. Lovrancima ostaje utjeha da su u subotu bili možda i bolja ekipa no sreća je ovoga puta bila na strani Kraljevice. Ponovo svake pohvale zaslužuju navijači Lovrana koji su i ovoga puta bodrili svoje pulene kroz svih 90 minuta i omogućili im domaćinsku atmosferu.
Sljedeće prvenstveno kolo Lovrancima donosi dvoboj na Lokvi protiv Lošinja. Susret je na rasporedu u nedjelju, 15. travnja u 16:30 sati.
NK Kraljevica – HNK Lovran 1:0
Suci: Merle, Cvijović i Dundović
NK Kraljevica: Mustapić, Pinušić, M.Marohnić (od 33.Perišić), Kocijan, Strukan, Grujić, Kosir, Suzović (od 58.I.Mijolović), Lukačić (od 86.D.Mijolović), Devčić (od 81.Tadejević), Pećar (od 74.I.Marohnić)
HNK Lovran: Bradičić, Miculinić, Elioni, Zgodić (od 75.Periša), Klindić, Habalija, Mujakić, Konić, Starčić (od 78.Pantalon), Kaligarić, Jurić
Tekst i foto: Marin Ružić / Liburnija.net