Dva gostovanja i to oba otočna uzela su svoj bodovni danak na kontu Lovranaca koji se nije mijenjao od utakmice sa Rječinom. Izvještaje s gostovanja pročitajte u nastavku teksta.

Lovran – Ovaj tjedan koji je za nogometaše HNK Lovrana ujedno i posljednji natjecateljski ove sezone (slobodni su u posljednjem kolu) biti će i najnaporniji. Čak tri utakmice u 7 dana predstavljati će za momčad Vanje Petrovića popriličan izazov. Dva gostovanja i to oba otočna uzela su svoj bodovni danak na kontu Lovranaca koji se nije mijenjao od utakmice sa Rječinom.

NK Rab – HNK Lovran 2:0 (1:0)
Glavni sudac: Frlan, pomoćnici: Mrkela i Lukić

NK Rab: Kaštelan, Žentil (od 74.Kaćanski), Beg (od 82.Antešić), T.Ivić, Debelić, Smojver, B.Ivić (od 89.Pahljina), Buza Vidas, Ivče, Šotić.

HNK Lovran: Bradičić, Miculinić (od 46.Matak), Elioni (od 81.Ninković), Zgodić (od 57.Rupčić), Klindić, Periša (od 54.Duvnjak), Habalija, Konić, Čavka, Kaligarić, Jurić.

Prvo od dva uzastopna gostovanja odigralo se na Rabu gdje su Lovranci poraženi od istoimenog domaćina rezultatom 2:0. Tvrdi i grubi domaćini, domaćinsko suđenje, dvije obrambene greške i nešto propuštenih prilika kumovalo je sedmom ovosezonskom porazu Lovranaca. Rabljani su iskoristivši pogreške gostujuće obrane postigli 2 pogotka (Buza Vidas u 38′ i Šotić u 80′) i odnijeli važna tri boda za miran san u finišu prvenstva. Lovranci su nakon domaćeg remija s Rječinom još jednom pokazali da im je forma u silaznoj putanji i da polako gube korak u borbi za drugo mjesto.

NK Cres – HNK Lovran 1:0 (0:0)
Glavni sudac: Jelenčić, pomoćnici: Trbulin i Pajić

NK Cres: Sepčić, Đurđević, Ilijić, Fumić, Herak, Čuljat (od 46. Kos), Dedić, Knežević (od 46. Popović), Tica (od 85. Velčić), Drndić (od 46. Perčić), Tomljanović

HNK Lovran: Bradičić, Zgodić, Čavka, Matak (od 75.Ninković), Klindić, Habalija, Mujakić (od 42. Duvnjak), Konić, Starčić, Periša (od 69. Rupčić), Jurić.

Gostovanje na Cresu koje se igralo u srijedu, odgođena je utakmica 16.kola koju su Cresani odgodili zbog tehničkih poteškoća. Kišno cresko popodne pogodovalo je domaćinima koji su pod pritiskom borbe za opstanak odigrali ravnopravnu utakmicu u kojoj je svakoj od ekipa pripalo po jedno poluvrijeme sa jedinom razlikom što su domaćini svoj bolji period igre okrunili pogotkom koji im je na kraju donio sva tri boda.

Prvo je poluvrijeme popraćeno kišom donijelo bolju igru gostiju koji su preciznom pas igrom sa puno trke imali inicijativu no stvorene prilike nisu uspijevali pretočiti u pogodak. Domaći su u prvih 45.minuta igrali nešto povučenije te su svoje šanse tražili iz kontri i polukontri.

Početkom drugih 45 minuta kiša staje a situacija se okreće na stranu domaćina; Cresani ulaskom Kosa, Perčića i Popovića dobivaju na svježini i prodornosti a i opasniji su pred vratima Bradičića. Posebno treba izdvojiti Popovića koji svojim brzim prodorima stvara dosta problema Lovranskoj obrani. Jedan od takvih prodora zbio se u 68.minuti kada je Popović projurio lijevim bokom i pretrčavši svog čuvara lijepo centrira na drugu stativu gdje usamljenom Perčiću nije bilo teško pogoditi praznu Lovransku mrežu za 1-0. Do kraja susreta igrači Vanje Petrovića pokušavaju sa više rizika izjednačiti rezultat no sve je ostalo samo na dobrim prilikama. Lovran je u dvije uzastopne utakmice upisao isto toliko poraza i na treneru

Lovranaca je teška zadaća psihičkog podizanja momčadi prije posljednje utakmice sezone protiv Turbine koju na Lovranskoj Lokvi igraju u nedjelju u 18 sati. Ovim se putem pozivaju svi navijači i simpatizeri Lovrana da dođu u nedjelju u 18 sati na Lokvu i pomognu svojim ljubimcima da pobjedom okončaju ovu uspješnu sezonu.