hnk_lovran_kadeti_juniori_pioniri_2013

Šta se tiče poretka ovih dviju selekcija na tablici, i pionirska i kadetska momčad itekako su na tragu renomirane seniorske momčadi; pioniri su drugi na tablici sa istim brojem bodova kao i lider Mune dok su kadeti na prvom mjestu ispred momčadi Lučog Radnika i Muna.

Lovran – Osim svoje iznimno uspješne I poznate seniorske ekipe u službenim natjecanjima HNS-a, HNK Lovran ima još i ekipe morčića, pionira i kadeta. Ekipe pionira i kadeta ove su subote nastupile u sklopu 8. kola 1.Županijske omladinske nogometne lige u kojem su nadigrali vršnjake iz NK Lokomotive.

hnk_lovran_kadeti_juniori_pioniri_2013_1

Pioniri Lovrana predvođeni trenerima Kaligarićem i Jurićem (inače seniorima Lovrana) deklasirali su vršnjake iz Rijeke rezultatom 14:0. U jednostranoj utakmici u kojoj je momčad Lovrana u potpunosti nadigrala Lokomotivu najviše se istakao Ardian Kruezi sa pet postignutih golova, njemu su se pridružili Patrik Vidmar sa tri gola, Marko Škarica i Leo Gregov dodali su po dva a po jedan zgoditak upisali su Ivan Brkić i Antonio Gržin.

Momčad kadeta pod vodstvom trenera Zorana Cofera – Klinera imala je nešto teži posao budući da su vršnjaci Lokomotive pružili odličan otpor a valja i napomenuti kako su jaka kiša i blatnjav teren dodatno onemogućavali igrače obiju momčadi u prezentaciji pas igre od noge do noge.

hnk_lovran_kadeti_juniori_pioniri_2013 (2)

Momčad Lovrana dobro je otvorila utakmicu i već u 6. minuti vode sa 1:0; Jovanović je prošao po desnoj strani, ušao je u kazneni prostor i lijepim udarcem savladao nemoćnog Žunića na golu Lokomotive. U 13. i 33. minuti prijete gosti; u obje je situacije bio Šuke kojemu je u 13. minuti odličan udarac obranio Peruč dok je u 33. Šuke pucao pored gola.

U drugo poluvrijeme opet bolje kreću domaći. U 46. minuti Lovran propušta povećati vodstvo; najstrožu kaznu propušta realizirati Jovanović koji loptu sa kreča šalje preko grede u gol-aut. Ipak u 63. minuti plavo-žuti povećavaju vodstvo; Marković je probio desni bok, dodao u kaznenom prostoru do Davida Mrđenovića koji rutinski savladava gostujućeg vratara za 2:0. U posljednjoj minuti susreta gosti uspijevaju smanjiti vodstvo kada je Šuke iskorištava ubačaj s desne strane i lijepo pogađa donji desni kut Peručovog gola za 2:1.

Na kraju valja spomenuti i nastup najmlađe kategorije HNK Lovrana, ekipe morčića koji su pod vodstvom Andreja Abrama na igralištu SC Toretto na Turniću izgubili od ekipe Kvarnera rezultatom 8:2.