hnk_lovran_nk_goranin_2013_lokva (6)

Nakon izjednačenja domaći ubacuju u višu brzinu i pritišću goste iz minute u minutu. Pritisak Lovranca daje ploda u 85. minuti; Zgodić u kaznenom prostoru puca u blok, lopta se odbija do Matovine koji vara svog čuvara i sa petnaestak metara zabija pobjedonosni gol za momčad Lovrana.

Lovran – U sklopu 7. kola Prve županijske nogometne lige na Lokvi je gostovala momčad Goranina iz Delnica. Momčad Vanje Petrovića goste je iz Delnica dočekala ohrabrena nizom pozitivnih rezultata. Lovranci su nastavili niz no gosti su pružili dobru partiju i do 85. su minute čvrsto držali vrijedan bod u gostima.

Početak prvog poluvremena protiče u međusobnom ispitivanju snaga u igri između dvaju kaznenih prostora. Domaći su nogometaši uspjeli nametnuti svoj ritam te su u prvom poluvremenu stvorili nekoliko lijepih prilika no mrežu Malnara nisu uspjeli zatresti. Od prilika valja izdvojiti izglednu šansu Konića u 23. minuti koji je nakon što je prevario čuvara u kaznenom prostoru, loše zahvatio loptu i poslao je kraj gola. U 41. minuti Jurić je dobro pucao iz slobodnog udarca sa 18-tak metara, no Malnar je efektnom obranom sačuvao svoju mrežu netaknutom.

hnk_lovran_nk_goranin_2013_lokva (1)

I u drugom poluvremenu gledali smo sličnu situaciju; domaći su kroz laganu terensku inicijativu nizali poluprilike a gosti su prijetili iz protunapada. U jednom takvom kontranapadu u 54. minuti domaći vratar Vukić istrčao je izvan kaznenog prostora te klizaćim startom srušio gostujućeg napadača. Iz tog slobodnog udarca gosti dolaze u vodstvo; Šimunović lijepo pogađa donji lijevi kut Vukića za 0:1.

Već u sljedećem napadu domaći dolaze do izjednačenja; najstrožu kaznu za igranje rukom u kaznenom prostoru sigurno je realizirao Klindić za 1:1.

Momčad Vanje Petrovića u sljedećem kolu putuje na Lošinj gdje će igrati sa istoimenim domaćinom u nedjelju, 20. listopada u 15 sati.

HNK LOVRAN – HNK GORANIN 2:1 (0:0)
Glavni sudac: Paolo Jakovašić, pomoćnici: Dorijan Valenčić i Robert Ružić.
Strijelci: Šimunović 55′ (0:1), Klindić 56′ (1:1)(11m), Matovina 85′ (2:1).
Žuti kartoni: Habalija, Vukić, Hlanuda (HNK Lovran), Jerković, Kolenc, Beđeti, Lalić (HNK Goranin).

HNK LOVRAN: Vukić, Miculinić, Zgodić (od 88.Gazdek), Klindić, Periša (od 62. Matak), Konić (od 86. Marinčić), Milardić (od 55. Rupčić), Matovina (od 90. Hlanuda), Jurić, Čavka, Habalija

HNK GORANIN: Malnar, Beđeti (od 66. A.Lalić), Kolenc, Jerković, Matijašić, Randelj, Tomljenović, Kovač, Šimunović, M.Lalić, Oršolić