Po prikazanoj igri i stvorenim prigodama Lovranci su apsolutno bili bolji protivnik i bili su bliži pobjedi, no gosti iz Muna su sretnim i spretnim pogotkom u posljednjim sekundama utakmice osvojili vrijedan bod na teškom gostovanju. Fotogaleriju možete pogledati u nastavku teksta.

Lovran – Četvrto kolo Prve županijske nogometne lige Lovranu je donijelo domaći sraz sa lokalnim rivalima, momčadi Muna. Susret koji je prije nekoliko sezona bio derbi nekadašnje Druge županijske lige preselio se u viši rang i opet je ponudio zanimljivu te borbenu utakmicu koja je završila bez pobjednika.

Momčad Vanje Petrovića u ovoj je utakmici tražila prvu pobjedu ove sezone kako bi nadoknadila bodovni minus za vodećima koji je nastao kao posljedica nešto slabijeg početka sezone. Po prikazanoj igri i stvorenim prigodama Lovranci su apsolutno bili bolji protivnik i bili su bliži pobjedi, no gosti iz Muna su sretnim i spretnim pogotkom u posljednjim sekundama utakmice osvojili vrijedan bod na teškom gostovanju.

Prvo poluvrijeme uglavnom protječe u borbenoj i rastrganoj igri između dvaju šesnaesteraca. Domaći su nogometaši imali laganu terensku inicijativu no pravih izrađenih prigoda nije bilo. Tako je bilo sve do 38.minute kada domaći dolaze u vodstvo. Jučer raspoloženi Konić prodire po desnoj strani i ulazi u gostujući šesnaesterac gdje preciznim udarcem iskosa sa petnaestak metara pogađa suprotne rašlje nemoćnoga Baržića za vodstvo od 1-0.

U 40. minuti gosti prijete; ubačaj sa desne strane Perčića pronalazi nečuvanog Pecmana koji sa desetak metara promašuje izglednu priliku. Do kraja poluvremena još valja izdvojiti stativu Konića koji u sličnoj akciji kao kod prvog gola ponovo savladava gostujućeg čuvara mreže no pogodak sprečava vratnica. Drugi dio igre gledateljima je ponudio istu sliku na terenu. Lovranci drže konce igre no osim nekoliko poluprilika Starčića i Abrama ne uspijevaju probiti obranu Muna.

I već kada se činilo da će Lovranci uspjeti doći do prvog ovosezonskog troboda, gosti izjednačuju. Na isteku sudačke nadoknade, Klindić radi naoko bezopasan prekršaj na sredini terena. Lopta se ubacuje u Lovranski šesnaesterac gdje se u gužvi najbolje snalazi Ivančević koji odbijenu loptu kroz šumu nogu šalje iza leđa nemoćnog Bradičića za 1-1. Čim je lopta krenula sa centra, jučer neuvjerljivi glavni sudac Jukica označio je kraj utakmice i slavlje gostiju moglo je početi. Sreća i šok izmjenjivali su se na terenu po završetku utakmice; na jednoj su strani gosti uz pjesmu sa svojim navijačima slavili vrijedan bod dok su na drugoj strani šokirani i tužni Lovranci pljeskali i zahvaljivali svojim navijačima na glasnoj potpori i efektnoj koreografiji koju su pripremali specijalno za ovu priliku.

Sljedeće, 5. kolo prvenstva Lovrancima donosi još jedno teško gostovanje, ovoga puta protiv Lučkog Radnika. Susret će se na igralištu na Rujevici igrati u nedjelju, 30. rujna u 16:30 sati.

HNK Lovran – NK Mune 1-1 (1-0)