hnk_lovran_nk_omisalj_2013_11

Ova pobjeda najbolja je pozivnica za regionalni ”el classico“ – derbi između Lovrana i Drage koji je na lovranskoj Lokvi na rasporedu iduće nedjelje – 10. studenog u 14 sati.

Omišalj – Najljepši mogući poklon svojim su navijačima povodom njihovog 5. rođendana poklonili nogometaši Lovrana. Pobjedom na neugodnom gostovanju u Omišlju protiv OŠK-a nogometaši su Vanje Petrovića na najbolji su mogući način zaboravili na prošlotjedni posrtaj protiv fenjeraša Zameta. Isto tako ova je pobjeda najbolja pozivnica za regionalni ”el classico“; derbi između Lovrana i Drage koji je na lovranskoj Lokvi na rasporedu iduće nedjelje, 10. studenog u 14 sati.

Momčad Vanje Petrovića je nakon gubitka bodova u prošlom kolu bila pod određenim pritiskom te je dobrom partijom na Krku željela dokazati da zaista zaslužuje svoje mjesto na tablici i da je remi sa Zametom bio samo kolektivni loš dan plavo-žutih.

hnk_lovran_nk_omisalj_2013_11_1

Lovranci su se tako i postavili u ovoj utakmici. Od prve minute plavo su žuti domaćim nogometašima nametnuli svoj ritam i stil igre sa puno discipline, trke i prizemne pas igre. Posebno je raspoložen bio lovranski napad gdje su rastrčali Matovina, Gazdek i nadahnuti Abram stvarali pomutnju u obrani domaćina. Terenska inicijativa gostiju već je u 26. minuti urodila plodom; Konić se izvukao na desni bok, preciznom loptom u sredini pronašao Matovinu koji se lažnjakom oslobodio čuvara i sa četrnaestak metara savladao nemoćnog Grlja za 0:1. Do kraja prvog poluvremena valja spomenuti opasan udarac Šarea sa lijeve strane koji je prohujao pored desne stative Vukićevog gola.

Nakon odmora dominacija plavo žutih je još izraženija; nekoliko izglednih prilika (Gazdek 48′, Miculinić 49′, Abram 55′) uvertira su za povećanje vodstva gostiju; igrala se 62. minuta kada je Abram nanizao par igrača u prodoru, lijepo je uposlio Kaligarića koji sa petnaestak metara rutinski plasira loptu u donji lijevi kut Antonia Grlja za 0:2. Do kraja utakmice domaćima su opasno prijetili Abram i Rupčić ali bez utjecaja na rezultat. Sve u svemu vrlo dobra partija Lovrana koji je u svim segmentima igre nadigrao OŠK i posve zasluženo odnio 3 boda. Po trenutnoj formi i raspoloženju Lovrana i Drage nedjeljni lokalni derbi biti će prava poslastica za sve ljubitelje dobrog nogometa. Također obzirom na rođendan navijačke skupine Lovranci Pijanci za očekivati je vrhunski ambijent i atmosferu i oko terena.

NK OŠK OMIŠALJ – HNK LOVRAN 0:2 (0:1)
Strijelci: Matovina 26′, Kaligarić 62′
Žuti kartoni: Kurolt, Turčić, Hadžiomerović, Šare (OŠK)
Glavni sudac: Nenad Pjevac (Delnice)
Pomoćnici: Željko Pavlešić (Rijeka) i Marinko Drašković (Rijeka)

NK OŠK OMIŠALJ: Grlj, Mašić, Šare (kap.), Dajdžić, Žuvić, Toić (od 54. Kraljić), Kurolt, Hadžiomerović (od 83. Plahinek), Turčić, Žuvić (od 76. Matić), Šehić (od 16. Dminić (od 74. Veljačić))

HNK LOVRAN: Vukić, Matak (od 80. Hlanuda), Čavka (od 90. Ribarić), Zgodić, Miculinić (kap.), Periša, Abram (od 88. Milardić), Konić (od 76. Rupčić), Gazdek (od 54. Kaligarić), Matovina, Jurić