hnk_lovran_goranin_2014_r

Pomlađena momčad Lovrana sa nekoliko novih lica tek treba dostići svoju optimalnu formu, no unatoč svemu pomaci su vidljivi iz utakmice u utakmicu. U sljedećem kolu Lovran ide u goste Lokomotivi. Utakmica će se iduće nedjelje, 28. rujna igrati na Omladinskom igralištu u Rijeci sa početkom u 16:30 sati. Fotogaleriju iz Lovrana pogledajte na ovom linku

Lovran – Treće kolo Prve županijske nogometne lige donijelo je i prvu pobjedu za momčad HNK Lovrana. Momci Vanje Petrovića u nedjelju su na svojoj Lokvi teško, ali zasluženo savladali momčad Goranina iz Delnica u borbenoj i zanimljivoj utakmici sa čak 5 postignutih golova.

hnk_lovran_goranin_2014_r_2

Domaći od samog početka kreću agresivno i angažirano te ubrzo preuzimaju terensku inicijativu kroz koju posebno preko bokova prijete gostima. Igrala se 21. minuta kada je Periša prošao po desnom boku, u sredini pronašao Tuliaka koji sa 15-tak metara preciznim udarcem matira gostujućeg vratara Malnara za 1:0. Samo dvije minute kasnije opasno je bilo na drugoj strani; Brelih iskosa u prodoru sam izlazi na Vukića koji pravodobnim uklizavanjem uklanja opasnost po svoja vrata.

U 42. minuti prilika utakmice za domaće; Konić probija desni bok, lijepim pasom pronalazi Perišu koji sa 7 metara puca preko gola. Minutu kasnije stiže kazna; Marko Lalić u solo prodoru dolazi na 20 metara, puca a lopta se od bloka odbija, mijenja smjer i vara Vukića za 1:1. Drugo poluvrijeme bilo je slično prvom; domaći imaju inicijativu dok su gosti svoju šansu tražili kroz brze protunapade najviše preko raspoloženog Marka Lalića.

Nakon nekoliko propuštenih izglednih prilika domaći dolaze u vodstvo u 71. minuti; ubačaj Zemaneka sa lijevog krila primio je Konić kojemu udarac brani Malnar, na odbijenu loptu natrčava Mauro Mrđenović koji loptu ubacuje pred sam gol gdje ju Gazdek udarcem iz blizine šalje u mrežu za 2:1. Dvije minute kasnije domaći povećavaju vodstvo; akcija nalik onoj iz 71. minute; prodor po lijevoj strani, ubačaj u sredinu gdje Klindić puca, vratar brani a odbijenu loptu u mrežu za 3:1 posprema Mauro Mrđenović.

hnk_lovran_goranin_2014_r_1

Gosti uspijevaju doći do drugog pogotka u 86. minuti; neodlučnost u domaćoj obrani koristi Marko Lalić koji solo prodorom dolazi na lijevi bok odakle odbacuje u peterac gdje pronalazi Breliha koji iz blizine matira Vukića za konačni rezultat 3:2.

Valja napomenuti da su gosti od 70. minute igrali sa igračem manje nakon što je Colnar isključen zbog psovanja pomoćnog suca. Borbena i zanimljiva utakmica u kojoj su domaći imali veći posjed i više prilika no to su uspjeli materijalizirati tek u nastavku sa igračem više. Pomlađena momčad Lovrana sa nekoliko novih lica tek treba dostići svoju optimalnu formu, no unatoč svemu pomaci su vidljivi iz utakmice u utakmicu. U sljedećem kolu Lovran ide u goste Lokomotivi. Utakmica će se iduće nedjelje, 28. rujna igrati na Omladinskom igralištu u Rijeci sa početkom u 16:30 sati.

Fotogaleriju iz Lovrana pogledajte na ovom linku

HNK LOVRAN – HNK GORANIN 3:2 (1:1)
Strijelci: Tuliak 21′(1:0), M.Lalić 43′ (1:1), Gazdek 71′ (2:1), M.Mrđenović 79′ (3:1), Brelih 86′ (3:2).
Žuti kartoni: Periša (HNK Lovran), Jakovac, Jerković i G.Oršolić (HNK Goranin).
Crveni karton: Colnar (HNK Goranin).

HNK LOVRAN: Vukić, Matak, Periša, Zgodić, Klindić, Klanjac, Tuliak (od 46. Gazdek), Konić (od 81. Blagajčević), D.Mrđenović (od 46. M.Mrđenović), Srok (od 55. Kaligarić), Jurić (kap) (od 60. Zemanek).

HNK GORANIN: Malnar, Colnar, Barišić, Jerković (od 84. Rački), G.Oršolić, Brelih, Šimunović (od 84. A.Lalić), A.Oršolić, M.Lalić, Jakovac (od 83. Stojanović), Lučić.
Glavni sudac: Marko Cvijović (Rijeka), pomoćnici: Luka Šegota (Rijeka) i Jerko Grgurica (Rijeka).

Tekst i foto: Marin Ružić / PodUčkun.net