hnk_lovran_nk_borac_lokva_2014

Nastavak nije donio veće pomake u odnosu snaga na terenu, domaći pritišću a gosti su nešto opasniji i prijete iz kontranapada. Fotogaleriju s utakmice pogledajte na ovom linku…

Lovran – Nakon poraza u prvom kolu nastavka prvenstva protiv Cresa, nogometaši Lovrana dočekali su na svojoj Lokvi momčad Borca iz Bakra. Susret drugo i trećeplasirane momčadi Prve županijske nogometne lige obećavao je žestoku borbu za bodove uz kvalitetan nogomet.

Nogometaši Vanje Petrovića bolje su otvorili utakmicu i već u prvoj minuti poveli; Abram je sa dvadesetak metara iskosa sa lijeve strane iz poluvoleja odapeo i prelijepim udarcem pod prečku savladao nemoćnoga Nedića za 1:0.
Gosti se brzo oporavljaju i uzvraćaju istom mjerom već u 3. minuti; Zaharija je dugom loptom u šesnaestercu domaćih pronašao Nađa koji glavom sam sebi spušta i lijevom nogom lijepo pogađa za 1:1. Ovakvih se golova ne bi posramila ni 1.HNL.

Nakon početne golijade, utakmica polako ulazi u nešto mirnije vode; domaći imaju laganu terensku inicijativu dok su gosti konkretniji i opasniji pa tako u 17. minuti Sedlić u priliku gura Nađa koji neometan iskosa puca kraj gola.

Iz prvog poluvremena još bi valjalo izdvojiti stativu Abrama na samom isteku sudačke nadoknade; nakon ubačaja iz kuta lopta je došla do lovranske sedmice koji sa ruba šesnaesterca puca no nažalost domaće publike samo u stativu od koje se odbila natrag u igru.

Pozdrav navijačima...

Pozdrav navijačima…

U 64. minuti dobrim udarcem prijeti Grbac no spreman je na golu Lovrana bio Vukić koji je neugodan udarac pod samu prečku lijepom intervencijom skrenuo u korner. 10 minuta kasnije, u 74. slobodan udarac na samom rubu kaznenog prostora izveli su gosti, Radišković puca preko živog zida no ne pogađa okvir Vukićeva gola.

Do kraja utakmice domaći su još jednom zaprijetili i to preko Konića čiji je udarac u izglednoj poziciji završio u gostujućem bloku.

Sve u svemu zanimljiva utakmica dviju momčadi koje zaslužuju biti u vrhu lige. Ljepšu pas igru onemogućio je težak i grbav teren te jučer neuvjerljiv glavni sudac Trbulin koji se nije uspio nametnuti autoritetom što je rezultiralo nešto grubljom i oštrijom utakmicom. Također valja napomenuti da je drugo poluvrijeme okončao unatoč brojnim prekidima i zamjenama potpuno bez sudačke nadoknade.

U idućem kolu plavo žuti idu na noge Lokomotivi, utakmica će se na igralištu Robert Komen igrati u nedjelju, 23. ožujka u 15:30.

Fotogaleriju s utakmice pogledajte na ovom linku

HNK LOVRAN – NK BORAC 1:1 (1:1)
Glavni sudac: Danijel Trbulin (Rijeka), pomoćnici: Paolo Jakovašić (Opatija) i Marino Šabanović (Matulji).
Strijelci: Abram 1′ (1:0), Nađ 3′ (1:1).
Žuti kartoni: Periša, Klindić, Abram (HNK Lovran), Reiz, Grbac, Nađ, Radišković, Mohorić (NK Borac).

HNK LOVRAN: Vukić, Tominić (od 69. Rupčić), Zgodić, Klindić (kap.), Habalija, Abram, Konić (od 89. Janjetić), Gazdek (od 46. D.Mrđenović), Matovina, Periša, Matak (od 83. Hlanuda).

NK BORAC: Nedić, Zaharija, J. Vrsaljko (od 86. Karlovčan), Radišković, T. Vrsaljko (kap.), Spajić, Ilić, Grbac (od 71. Mohorić), Nađ, Reiz, Sedlić (od 84. Vukojević).

Tekst I foto: Marin Ružić / PodUčkun.net