Mladi i neiskusni sudac od samog početka utakmice nije se na terenu uspio nametnuti kao autoritet što je rezultiralo konfuznom i grubom utakmicom koja je kako se primicao njen kraj, sve više i više balansirala na rubu incidenta. Detalje provjerite u nastavku.

Lovran / Bakar – Susret 19. kola Prve županijske nogometne lige između Borca i Lovrana trebao je biti prava derbi poslastica za nogometne sladokusce budući da obje ekipe slove kao momčadi koje vole nadigravanje i ”igraju nogomet“.

Predivno sunčano i toplo nedjeljno poslijepodne privuklo je na igralište u Bakru oko 150 ljubitelja nogometa od kojih je tridesetak bilo gostujućih navijača koji su iz Lovrana došli bodriti svoju ekipu na teškom gostovanju.

Nažalost loš dan glavnog suca Linića pokvario je derbi do te mjere da je u nedjeljnom derbiju bilo svega više no pravog natjecateljskog nogometa. Mladi i neiskusni sudac od samog početka utakmice nije se na terenu uspio nametnuti kao autoritet što je rezultiralo konfuznom i grubom utakmicom koja je kako se primicao njen kraj, sve više i više balansirala na rubu incidenta.

Obje su momčadi u susret krenule žustro i borbeno. Tijekom prvog poluvremena igralo se uglavnom na sredini terena sa povremenim prijetnjama na obje strane. Najopasniji pojedinac domaćih bio je Imeraj dok je u redovima gostiju najveća prijetnja golu domaćih bio raspoloženi Abram. 29. je minuta ponudila prvu spornu situaciju; u kaznenom je prostoru Borca u izglednoj situaciji za gol srušen Abram no glavni sudac utakmice propušta dosuditi najstrožu kaznu koja je bila i više nego očita. Gostujući nogometaši protestirali su kod glavnog suca no epilog svega bio je samo žuti karton za Abrama.

Do kraja prvog dijela nije bilo većih prilika pa je rezultatom 0-0 završilo prvo poluvrijeme.
Drugo je poluvrijeme počelo još jednim šokom za goste; duel Imeraja i Miculinića u kaznenom prostoru u 49. minuti Linić je okarakterizirao kao prekršaj za najstrožu kaznu pa su gostujući nogometaši još jednom okupljeni oko glavnog suca protestirali zbog po njima nepravedno dosuđenog jedanaesterca.

Sigurni izvođač najstrože kazne bio je iskusni Gruevski koji je rutinskim udarcem savladao Bradičića i doveo Borac u vodstvo. Ogorčeni zbog situacije na terenu reagirali su i gostujući navijači koji su se primirili tek dolaskom policije. Tanki živci i iritantno suđenje glavnog suca kumovali su i isključenjem gostujućeg trenera Vanje Petrovića koji je zbog učestalih prigovora i razgovora sa Linićem u 50. minuti poslan na tribinu.

Do kraja utakmice gosti iz Lovrana još su nekoliko puta zaprijetili vratima Hermana i to oba puta iz slobodnih udaraca; naprije je u 73.minuti Konić lukavim udarcem natjerao Hermana na odličnu intervenciju, dok je u 86. minuti Jurić iskosa opasno zaprijetio golu domaćih.

Utakmica je naposljetku završila rezultatom 1-0 za domaće koji su na kraju bili sretniji i spretniji dok su igrači Vanje Petrovića ovim porazom praktički ispali iz utrke za naslov.

Sljedeći prvenstveni ispit igrači Lovrana imaju u srijedu kada u zaostaloj utakmici u 17 sati na svojoj Lokvi dočekuju momčad Raba.

NK Borac – HNK Lovran 1:0 (0:0)
Strijelac: Gruevski 49′ (11m)
Glavni sudac: Linić, pomoćnici: Vučetić i Čepić.
Žuti kartoni: Abram, Miculinić, Kaligarić, Bradičić, Konić, Periša (HNK Lovran) Nađ, Sedlić, Grbac (NK Borac)
Crveni kartoni: Starčić (HNK Lovran) Vrsaljko (NK Borac)

NK Borac: Hrman, Smojver, Sedlić, Nađ (od 58. Mohorić), Zaharija, Vrsaljko, Grbac, Velkovski, Gruevski (od 75. Klanac), Tabar (od 80. Dukađin), Imeraj

HNK Lovran: Bradičić, Miculinić, Čavka, Zgodić (od 64. Periša), Klindić, Habalija (od 72. Elioni), Mujakić (od 62. Jurić), Konić, Starčić, Kaligarić, Abram