Do kraja su utakmice uzdrmani Lovranci stihijski pokušavali postići barem počasni gol no, niti to im nije pošlo za nogom. Momčad OŠK-a je na kraju zasluženo slavila unatoč činjenici da su se veći dio utakmice branili.

Omišalj – Sedmo kolo Prve županijske nogometne lige za nogometaše je Lovrana donijelo gostujuću utakmicu protiv OŠK-a iz Omišlja. Lovranska pobjeda nad Borcem iz prošlog kola nagovještavala je sličan ishod i ove nedjelje, no čini se da je naporni vikend marunade ostavio traga i na igračima Vanje Petrovića koji su unatoč dominaciji u većem dijelu utakmice pretrpili težak i neugodan poraz.

Momčad Lovrana u prvih je 45. minuta u potpunosti nadigrala domaćine. Svi su parametri nogometne igre bili na strani plavo-žutih, jedino su nedostajali unosi u rubrici postignutih golova. Igrači su Vanje Petrovića tijekom cijelog poluvremena držali domaćine u obrambenoj formaciji, povezanom su pas igrom sa puno trke lagano stizali do protivničkog šesnaeterca, no za završni udarac uvijek bi malo nedostajalo koncentracije i toliko neophodne sportske sreće.

Iz mnoštva prilika i poluprilika prvog poluvremena valja izdvojiti dvije; 28. minutu kada ubačaj Starčića u kaznenom prostoru lijepo prima Konić, lažnjakom vara domaćeg stopera nu udarac sa desetak metara brani mu domaći vratar Avdić. U 33.minuti Periša je lijepo ubacio za Mujakića koji prima loptu na 5 metara i šalje ju tik iznad domaće prečke u gol-aut.

Pvih desetak minuta nastavka Lovranci su nastavili priču iz prvog dijela, a tada je uslijedila kazna. Igrala se 57.minuta kada su domaći oduzeli jednu loptu na sredini terena, proslijedili je na desni bok odakle je ubačena u peterac Lovrana gdje se u gužvi najbolje snalazi Nikola Turčić koji iz blizine zabija za vodstvo domaćih 1-0.
Momčad se Lovrana nakon primljenog gola nije uspjela vratiti ritmu i igri iz prvog dijela te su ubrzo primili i drugi zgoditak. U 66.minuti sa lijevog je krila loptu ubacio Šehić, na prvoj stativi glavom pogađa Šare za dvostruko vodstvo OŠK-a.

Uzdrmani su gosti nedugo potom primili i treći pogodak; u 68.minuti loptu je u prostor sa desne strane dobio Toić koji prebacuje istrčalog Šorića za konačnih 3-0 domaćina.

Do kraja su utakmice uzdrmani Lovranci stihijski pokušavali postići barem počasni gol no, niti to im nije pošlo za nogom. Momčad OŠK-a je na kraju zasluženo slavila unatoč činjenici da su se veći dio utakmice branili. Lovran je upisao još jedan poraz ove sezone i borbu za gornji dom ljestvice udaljio sa Lokve za još jedan korak. Sljedeći prvenstveni ispit momčad HNK Lovrana imati će kod kuće protiv Zameta. Utakmica će se odigrati u nedjelju, 21.listopada sa početkom u 15:30.

NK OŠK Omišalj – HNK Lovran 3-0 (0-0)
igralište: Pušća