Liburnija.net: HNK Lovran vs. NK Goranin

Obzirom na lošu vremensku prognozu koja je Gorskom Kotru najavljivala snijeg, Lovranci su zamijenili gostovanje i ugostili Delničane na svojoj Lokvi.

Lovran – 9. kolo Prve županijske nogometne lige nogometašima je Lovrana donijelo gostovanje u Delnicama protiv nogometaša Goranina. Obzirom na lošu vremensku prognozu koja je Gorskom Kotru najavljivala snijeg, Lovranci su zamijenili gostovanje i ugostili Delničane na svojoj Lokvi.

Od samog početka utakmice nogometaši su Vanje Petrovića nametnuli svoj ritam gostima i diktirali su tempo igre. Unatoč terenskoj inicijativi domaćih pravih prigoda nije bilo do 17. minute kada je Abram sa lijeve strane oštro pucao u Košmrljov bliži kut, no vratar gostiju je efektnom reakcijom skrenuo loptu u korner.

Domaći su u vodstvo došli u 33. minuti; obrana gostiju odbija loptu do Konića koji sa petnaestak metara sa desne strane upućuje jak i precizan udarac u gornje desne rašlje nemoćnog Košmrlja za 1-0. Dobru su prigodu gosti imali u 44. minuti kada na odbijenu loptu natrčava Lalić koji dobro puca no zamalo preko Bradičićevog gola.

Drugo poluvrijeme nije donijelo značajnu promjenu odnosa na terenu sve do 55. minute kada su gosti ostali sa deset igrača na terenu; zbog prigovora glavnom sucu Pajiću, Štimac zarađuje drugi isključujući žuti karton te ostavlja svoju momčad na cjedilu. Iznervirani gostujući igrači nastavljaju verbalno se obračunavati sa glavnim sucem te nedugo potom ostaju bez još jednog igrača; akter je ovoga puta bio Kolenc koji je vrijeđanjem prvog pomoćnika zasluženo dobio direktni crveni karton.

S dva igrača manje gostima ne preostaje drugo no braniti se i čekati kraj utakmice. Do kraja utakmice lovranci postižu još dva zgoditka; u 62.minuti indirektni slobodni udarac izvodi Jurić koji namješta loptu Abramu čije lopta zaobilazi živi zid i pogađa sam kut gostujućeg gola za 2-0. U 83. minuti kapetan plavo-žutih Habalija postavlja konačan rezultat utakmice lijepo plasiranim udracem sa petnaestak metara pogađa sam kut Košmrljova gola za konačnih 3-0.

U sljedećm kolu momčad Lovrana na Lokvi u još jednom derbiju dočekuje momčad Cresa. Utakmica se igra u nedjelju, 4.studenog u 14 sati.

HNK Lovran – HNK Goranin 3:0 (1:0)
Igralište: Lokva