nk_lovran_rab-1…od samoga početka utakmice momčad Lovrana nameće se kao kvalitetnija i motiviranija momčad…
…u nastavku teksta pogledajte fotogaleriju s jučerašnje utakmice, ali I dopunjenu galeriju bakljade s utakmice protiv Drage…

Lovran – 13.kolo Prve Županijske nogometne lige suprotstavilo je nogometašima HNK Lovrana momčad Raba. Domaći su se nogometaši uvjerljivom pobjedom nad gostima s Raba na pravi način odužili navijačima za prošlotjedni poraz u Dražicama.
Od samoga početka utakmice momčad Lovrana nameće se kao kvalitetnija i motiviranija momčad. Vezna linija domaćih unatoč izostanku Mujakića uspješno dominira sredinom terena te brzim i preciznim protokom lopte stvara velike probleme obrani gostiju. Golijada Lovranaca otvorena je već u 5.minuti susreta kada na ubačaj Jurića, Kaligarić glavom pogađa za 1-0. Rani gol dodatno diže domaće koji ubrzo nakon toga povećavaju vodstvo. Igrala se 10. minuta susreta kada je Konić loptu bačenu iz auta glavom proslijedio za raspoloženog Kaligarića koji glavom matira nemoćnog Grgurića za povećanje Lovranskog vodstva.
nk_lovran_rab-6
Furiozan početak domaćih rezultira i trećim pogotkom u mreži Rabljana već u 17.minuti. Starčića u prodoru po lijevoj strani u kaznenom prostoru ruši Tariba a glavni sudac opravdano pokazuje na bijelu točku. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Klindić. Do kraja poluvremena gosti se uspijevaju obraniti te čak u nekoliko navrata prijete vratima Bradičića no rezultat se ne mijenja.
U drugom dijelu utakmice slična slika na terenu. Terenska inicijativa domaćih i rijetki izleti Rabljana na protivničku polovicu. 67.minuta utakmice donosi novu promjenu rezultata. Nakon brze i precizne kontre Kaligarić slijeva ulazi u šesnaesterac te preciznim udarcem postiže svoj treći zgoditak na utakmici.
Najljepši potez utakmice djelo je Jurića u 87.minuti koji iskosa sa 18 metara pogađa rašlje nemoćnog Grgurića i postavlja konačni rezultat utakmice; 5-0.
Sljedeći prvenstveni ispit momčad Lovrana ima u nedjelju, 27. studenog protiv Turbine. Utakmicu je pred 100-tinjak gledatelja po sunčanom i prohladnom vremenu bez većih pogrešaka vodila sudačka trojka u sastavu: Paljušaj, Vučetić i Juranić.