Momčad Lovrana pokazala je veću želju za pobjedom i usprkos izostanku važnih igrača, zasluženo je svladala rivale sa Rujevice i ponovno zasjela na drugo mjesto ligaške ljestvice. U 89. minuti susreta prilikom izlaska sa terena ”standing ovation“ doživljava igrač utakmice Starčić koji je svoj 35. rođendan začinio pogotkom i asistencijom.
Lovran – Derbi susret 17.kola 1. županijske nogometne lige suprotstavio je drugo i treće plasiranu momčad prvenstva HNK Lovran i NK Lučki Radnik. Za domaće nogometaše Lovrana, ova je utakmica ujedno bila i premijerna ovoga proljeća. Što se tiče gostiju, oni su derbi sraz na Lokvi dočekali osokoljeni pobjedom nad Turbinom u prošlome kolu. Dodatne poteškoće treneru Lovranaca Vanji Petroviću zadali su izostanci trojice važnih veznih igrača zbog kartona; Mujakića, Habalije i mladoga Periše.
Prvo poluvrijeme uglavnom protiče u rastrganoj i borbenoj igri na sredini terena. Od prilika valja izdvojiti izglednu šansu Kaligarića i nešto kasnije na drugoj strani opasan udarac Žitkovića, no bez promjene rezultata. Domaći nogometaši u vodstvo dolaze u 36. minuti kada nakon odličnog driblinga na rubu šesnaesterca sa desne strane Čavka preciznim pasom pronalazi Starčića koji sa ruba peterca spretno šalje loptu pod prečku za sveopće slavlje na Lokvi i vodstvo 1-0. Do kraja poluvremena gosti kreću nešto angažiranije, no Lovranci uspješno privode prvo poluvrijeme kraju. Nastavak utakmice donio je nešto agresivniji Lučki Radnik i nešto opreznije Lovrance koji su svoje šanse za drugi pogodak tražili uglavnom iz protunapada.
Igrala se 53. minuta utakmice kada jedna oduzeta lopta Lovranaca dolazi do jučer inspiriranog Starčića koji lukavim proigravanjem u izglednu situaciju gura Konića koji sa dvanaestak metara rutinski poentira kraj nemoćnog Milića za konačnih 2-0. Do kraja utakmice gosti su žustrom i agresivnom igrom pokušali doći barem do počasnog pogotka no to im nije pošlo za rukom. U 89. minuti susreta prilikom izlaska sa terena ”standing ovation“ doživljava igrač utakmice Starčić koji je svoj 35. rođendan začinio pogotkom i asistencijom. Momčad Lovrana pokazala je veću želju za pobjedom i usprkos izostanku važnih igrača, zasluženo je svladala rivale sa Rujevice i ponovno zasjela na drugo mjesto ligaške ljestvice. Pjesma i veselje igrača i navijača Lovrana još su jednom ove sezone zaključili subotnje druženje na Lokvi.
Glavni sudac derbija bio je Vladimir Merle dok su mu pomoćnici bili Paljušaj i Šabanović. Utakmicu je po lijepom i ugodnom vremenu pratilo dvjestotinjak gledatelja. Sljedeći prvenstveni ispit momčad Lovrana ima u subotu, 10.ožujka na stadionu na Podmurvicama protiv Zameta.
HNK Lovran – NK Lučki Radnik 2 : 0
HNK Lovran: Bradičić, Matak, Elioni, Zgodić (od 85. R.Periša), Miculinić, Čavka, Konić, Duvnjak, Starčić (od 89. Rupčić), Kaligarić (od 90. Mušić), Jurić
NK Lučki Radnik: Milić, Capjak, Kljutić, Mikić (od 81. Paljokaj), Cvijanović, Tufekčić (od 63. Polan), Mihalović (od 67. Predović), Svetec, Žitković, Kuzmanović, Šarlija (od 57. Josipović)