Prije početka utakmice minutom je šutnje odana počast žrtvama Vukovara.

Lovran – 12. kolo Prve županijske nogometne lige nogometašima Lovrana suprotstavilo je momčad Omladinca iz Vrata. Igra se u prvom poluvremenu uglavnom odvijala na sredini terena uz laganu terensku inicijativu domaćih. Inicijativi unatoč u prvih 45 minuta nije bilo pravih izglednih situacija ni na jednoj ni na drugoj strani. Valja napomenuti da jučer izgubljeni glavni sudac Matić nije od početka utakmice uspostavio ujednačen kriterij suđenja što je imalo za posljedicu grubu i razlomljenu igru i povišene tenzije na terenu i tribinama.

U drugom poluvremenu vidjeli smo nešto bolju igru domaćih ali i puno grubih i opasnih startova u kojima su prednjačili igrači Omladinca. Posljedica takve igre bila je ozljeda kapetana Lovrana Alena Kaligarića kojemu je pogubni klizeći start na stajnu nogu Karlovčana okončao polusezonu i dodatno podigao ionako visoke tenzije na terenu. Zbilo se to u 48.minuti a glavni je sudac neopreznom Karlovčanu pokazao crveni karton.

Brojčano nadmoćniji igrači Vanje Petrovića zagospodarili su terenom te je pogodak visio u zraku. Lovran u vodstvo dolazi u 58.minuti kada na precizni ubačaj iz kuta Periše u petercu gostiju skače Konić koji glavom postiže vodeći pogodak za 1-0.

Do kraja utakmice plavo žuti su imali još nekoliko izglednih prilika za povećanje vodstva od kojih treba izdvojiti dobar ubačaj Grebenara i stativu Konića u 80′ te ubačaj Konića i promašaj Rupčića u 82. minuti. U sudačkoj nadoknadi malo je nedostajalo da gosti uzmu bod sa Lokve; odličan udarac Tomljenovića sa desne strane bravuroznom je intervencijom u korner izbio Bradičić i time omogućio svojoj momčadi da upiše nove, teško izborene bodove na prvenstvenoj ljestvici.

Sljedeće, ujedno i posljednje kolo jesenjeg dijela sezone, Lovranci će odigrati u Dražicama protiv momčadi Rječine. Susret je na rasporedu u nedjelju, 25. studenog sa početkom u 14 sati.

HNK Lovran – NK Omladinac 1:0 (0:0)
igralište: Lokva