Od prvog sučevog zvižduka obje su momčadi u utakmicu krenuli borbeno, agresivno i sa puno trke. Unatoč velikom trudu domaćina, travnjak na Lokvi je akterima nedjeljne utakmice dosta otežavao posao i igrače onemogućavao u uspostavi tečnije pas igre.

Lovran – 18. kolo Prve županijske nogometne lige, momčadi Lovrana donijelo je domaći ogled protiv Lučkog radnika. Igrači Vanje Petrovića ohrabreni dobrim igrama ovog proljeća željeli su se osvetiti dokerima za poraz u prvom dijelu prvenstva kada su na Rujevici izgubili sa 3:1. Momčad Lučkog radnika je s druge strane ovu utakmicu dočekala u potpuno drugačijem okruženju; dokeri su negativnoj seriji od tri uzastopna poraza dodali i četvrti ove protekle nedjelje na lovranskoj Lokvi.

Poteškoćama usprkos nogometaši su Lovrana i Lučkog radnika okupljenim gledateljima pružili dopadljivu i borbenu utakmicu koja je zahvaljujući boljoj igri i realizaciji otišla na stranu domaćina.

U prvih pola sata susreta po dva su puta zaprijetili i domaći i gosti; plavo-žuti preko Abrama a dokeri preko Polana. 31. minuta donosi radost za domaće; na rubu kaznenog prostora kombinirali su Starčić i Abram, potonji upućuje udarac iskosa sa lijeve strane, lopta se os vratnice odbija Starčiću na nogu koji zakucava na radost domaćih navijača za 1:0. Do kraja poluvremena nešto su konkretniji bili nogometaši Lovrana no rezultat se nije mijenjao.

Igrala se 57. minuta susreta kada je Mujakić lijepo poslužio Abrama na lijevoj strani, Abram upućuje oštru nisku loptu u gostujući peterac gdje pogađa Kljutića od koga se odbija u gol za 2:0 domaćina.

Osokoljeni vodstvom igrači Vanje Petrovića ubacuju u višu brzinu i postizanje trećeg zgoditka bilo je samo stvar vremena. To se dogodilo u 81.minuti kada je Konić probio lijevu stranu, oštro pucao, lopta se odbila na noge Mujakiću koji je rutinskim preciznim udarcem sa desetak metara zabio pogodak i okrunio vrlo dobru partiju kako njega, tako i cijele momčadi Lovrana.

U sljedećem kolu momčad Lovrana putuje u Bakar na noge Borcu. Utakmica će se igrati u nedjelju, u 16:30 sati.

HNK Lovran – NK Lučki radnik 3-0 (1-0)
Glavni sudac: Merle, pomoćnici: Šajina i Bošnjak.
Strijelci: 31’Starčić, 57’Kljutić (AG), 81’Mujakić
Žuti kartoni: Starčić (HNK Lovran), Vučković (Lučki radnik)

HNK Lovran: Bradičić, Čavka, Elioni (od 75.Marinčić), Miculinić, Klindić, Habalija, Mujakić (od 82.Matak), Kaligarić (od 84.Rupčić), Starčić (od 65.Konić), Abram, Jurić (od 70.Tominić).

NK Lučki radnik: Čituljski, Josipović, Kljutić, Mikić (od 24.Bartolčić), Cvijanović, Urukalo, Polan (od 76.Šarlija), Vučković, Bobanović (od 55.Radočaj), Predović, Hasanbašić.