derbi_liburnijski_el_classico_hnk_lovran_nk_draga_2014_2

Zaslužena pobjeda domaćih nogometaša koji su se dva puta vraćali iz rezultatskog zaostatka te su naposljetku postigli vodeći i odlučujući zgoditak. Momčad Vanje Petrovića uz pomoć svojih vjernih navijača došla je do važne pobjede u pretposljednjem kolu jesenskog dijela lige. Veliku fotogaleriju liburnijskog ”El Classica“ pogledajte na ovom linku

Lovran – Liburnijski ”El Classico“ derbi utakmica 1.ŽNL između momčadi Lovrana i Drage odigrana je protekle nedjelje na lovranskoj Lokvi. Derbi u pravom smislu te riječi okupljenim je ljubiteljima nogometa prikazao borbenu i žustru utakmicu u okvirima fair play-a sa čak pet postignutih golova.

derbi_liburnijski_el_classico_hnk_lovran_nk_draga_2014

Momčad Vanje Petrovića predvođena raspoloženim Žbombom i Konićem čak se dva puta vraćala iz rezultatskog zaostatka da bi naposljetku zasluženo slavila zajedno sa svojim navijačima. Lovran je ovom pobjedom preskočio Dragu na tablici i sada drži 5. mjesto sa samo jednim bodom zaostatka za četvrtoplasiranim Munama.

Početno ispitivanje snaga trajalo je samo do 12. minute kada gosti dolaze u vodstvo; Rubinić dubinskom loptom proigrava Rukavinu koji iskosa sa desne strane pogađa za 0:1. Odgovor domaćina stiže već u idućoj minuti; Čavka sa desne strane ubacuje u sredinu gdje Srok prima loptu i namješta je za Žgombu koji preciznim prizemnim udarcem pogađa donji desni kut Bradičićevog gola za 1:1.

U 27. minuti Draga opet vodi; pogrešku Klanjca koristi Kereš koji sam izlazi na Vukića i rutinski pogađa za 1:2.
Na novi se pogodak čekalo sve do 37. minute; Konić lijepom dubinskom loptom pronalazi Žgombu koji se oslobađa čuvara i opet pogađa isti donji desni kut Bradičićevog gola za 2:2 i oduševljenje na tribinama.

derbi_liburnijski_el_classico_hnk_lovran_nk_draga_2014_4

Pobjednik je odlučen u 49. minuti susreta; slobodan udarac sa dvadesetak metara izvrsno izvodi Konić koji loptu šalje u gornje desne rašlje gostujućeg gola za 3:2.

Do kraja utakmice domaći su nogometaši uspješno sačuvali svoju mrežu i zasluženo pobijedili. Od važnijih trenutaka u drugom poluvremenu osim pogotka Konića valja izdvojiti prečku istog igrača u 70. minuti kada je oslobodivši se čuvara, ljevicom naciljao prečku Bradičićevog gola od koje se lopta odbila natrag u igru. U 74. minuti Starčić je iskosa pucao u Bradičića nakon što mu je loptu s desne strane ubacio Antonio Čavka.

derbi_liburnijski_el_classico_hnk_lovran_nk_draga_2014_1

U posljednjem kolu Lovran putuje u Omišalj gdje će snage odmjeriti sa momčadi OŠK-a. Utakmica je na rasporedu u nedjelju, 30. studenog sa početkom u 13:30.

HNK LOVRAN – NK DRAGA 3:2 (2:2)
Glavni sudac: Milorad Mihić (Rijeka), pomoćnici: Ante Matić (Rijeka) i Nihad Mehinović (Rijeka).
Strijelci: Rukavina 12′ (0:1), Žgomba 13′ (1:1), Kereš 27′ (1:2), Žgomba 37′ (2:2), Konić 49′ (3:2).
Žuti kartoni: Žgomba, Konić (HNK Lovran), Šerifi, T. Sinožić (NK Draga).

HNK LOVRAN: Vukić (kap.), Čavka, Periša (od 90.Tuliak), Zgodić, Klindić, Klanjac, Žgomba, Konić (od 90.Rupčić), Starčić (od 77.Brnečić), Habalija, Srok (od 63.Žiganto).

NK DRAGA: Bradičić, T.Sinožić (od 76.Orlović), Nuaj (od 52.Žiković), Ferenčak, Tokić, Tkalčević, Šerifi (od 65.Saleš), Rubinić, Kereš, Frolja (od 87.F.Sinožić), Rukavina (od 80.Topić).