jadranski_derbi_rijeka_hajduk_2016_elez_01

Ključan trenutak dogodio se u 75. minuti. Nakon ubačaja Ristovskog najspretniji je bio Elez i svojim drugim pogotkom donio potpuni preokret u Jadranskom derbiju – 2:1. Rijeka je tako zaključila preokret u deset minuta. Veliku fotogaleriju s utakmice pogledajte na ovom linku…

jadranski_derbi_rijeka_hajduk_2016_elez_4_01

Rijeka – Nogometaši Rijeke pobijedili su Hajduk 2:1 u utakmici 15. kola MAXtv Prve lige. Rijeka je tako nastavila sjajan niz protiv splitskog rivala koji je slavio u Jadranskom derbiju četiri i pol godine, te je stigla do pete uzastopne pobjede protiv splitskog rivala!

Naime, Hajduk je poveo u 60. minuti. Nakon jednog dugog ispucavanja obrana Rijeke je zaspala, Futacs je ostao sam pred Prskalom i poentirao za vodstvo gostiju – 0:1.

jadranski_derbi_rijeka_hajduk_2016_elez_1_01

Rijeka nije klonula duhom, šest minuta kasnije stiglo je izjednačenje. Nakon brzo izvedenog kornera, Mišić je ubacio, a obrana Hajduka kratko odbila. Lopta je došla do Eleza koji je potegnuo, Šimić skrenuo udarac i zatresla se mreža Hajduka – 1:1.

Rijeka je bolje krenula u utakmicu i prvih dvadesetak minuta preselila se pred kazneni prostor Hajduka. Rijeka je mogla povesti već u petoj minuti, Gavranović je pobjegao pratnji i proigrao Vešovića koji je na nekoliko metara ostao sam pred golom Hajduka, ali Kalinić je izašao kao pobjednik iz dvoboja.

Uslijedio je udarac Gavranovića (5′), a onda je Hajduk kratko se uspio osloboditi. Treba izdvojiti bijeg Futacsa po lijevoj strani kada je propustio ubaciti loptu, te udarac Jeffersona u 18. minuti što je prošao uz vratnicu.

jadranski_derbi_rijeka_hajduk_2016_elez_3_01

Rijekine prilike bile su puno konkretnije, u 23. minuti Andrijašević se našao u odličnoj poziciji na rubu kaznenog prostora, ali ovoga puta ispriječila greda.

Pokušao je i Vešović u 25. minuti, a nova velika prilika stigla je u 35. minuti. Gavranović je gurnuo za Andrijaševića koji se sjurio prema golu, te je pokušao proigrati Gorgona samog pred golom, ali ubačaj nije stigao do njega.

Nakon pogodaka u drugom dijelu, Rijeka je krenula po pobjedu. Vešović je odlično pucao u 72. minuti, ali Kalinić je ukrotio udarac. Nakon što je Rijeka postigla drugi gol na utakmici priliku je imao Ohandza čiji je udarac ukrotio Prskalo.