Tekst iz arhive. Stranice su u međuvremenu redizajnirane!
VIDEO, FOTO: Marinina - Nedostatak vjetra regatu 'pretvorio' u smotru @ Mošćenička Draga
Proslava Marinine u Mošćeničkoj Dragi nastavlja se večeras, velikom ribarskom feštom na kojoj će nastupiti grupa Liburni i klapa Maslina. Fotogaleriju koncerta grupe 4'33'', podjele turističkih priznanja te smotre i regate tradicijskih barki na jedra pogledajte u nastavku teksta.
Mošćenička Draga – Tradicionalnom regatom tradicijskih barki na jedra, koja je ove godine doživjela svoje peto izdanje, nastavljen je jučer program draške fešte Marinina, koja je započela u petak navečer podjelom turističkih nagrada i koncertom grupe 4'33''.
Nažalost, umjesto prave, natjecateljske regate, zbog manjka osnovnih preduvjeta – što će reći vjetra na kojeg se dugo čekalo – održalo se nešto što je ipak više nalik bilo smotri, u kojoj su brojni sudionici što su stigli iz svih dijelova kvarnerskog arhipelaga, kako s obale, tako i s otoka, napravili svojim barkama ''đir'' po zaljevu.
No, daleko od toga da je takav rasplet ''potopio lađe'' organizatorima - Katedri Čakavskog sabora, Turističkoj zajednici i Općini - jer ove su prekrasne stare barke bile atraktivne i u laganoj plovidbi bez vjetra u jedrima, pokretanoj samo snagom vesla, a u lijepom su prizoru uživale stotine posjetitelja na draškoj rivi i još veći broj kupača na susjednoj plaži.
Proslava Marinine u Mošćeničkoj Dragi nastavlja se večeras, velikom ribarskom feštom na kojoj će nastupiti grupa Liburni i klapa Maslina.
Smotra i regata tradicijskih barki na jedra @ Mošćenička Draga
http://www.youtube.com/watch?v=G8-N8Y24wLo
Koncert grupe 4'33'' @ Mošćenička Draga
Podjela turističkih nagrada @ Mošćenička Draga
Smotra i regata tradicijskih barki na jedra @ Mošćenička Draga
Davor Žic / Liburnija.net
Foto: David K. / Foto Luigi
Video: Zoran Ventin / Art film


