hnk_lovran_nk_draga_kadeti_2014_2

Kadeti HNK Lovrana i ove su se jeseni okitili titulom jesenskih prvaka te su zasigurno prvi favoriti za slavlje na kraju sezone. Veliku fotogaleriju iz Drage pogledajte na ovom linku

Mošćenička Draga – Mlađe kategorije HNK Lovrana ove su subote odigrale 9. kolo svojih prvenstava gostujući u Mošćeničkoj Dragi.

hnk_lovran_nk_draga_kadeti_2014_3

Selekcija pionira u posljednjoj je minuti susreta pogotkom Matijašića izvukla bod igravši 2:2. Igrači Kristijana Jurića u borbenoj su i žustroj utakmici po teškom terenu poveli u 18. minuti zgoditkom Ivana Brkića. Domaći izjednačuju u 32. preko Vukičevića. U finišu utakmice, u 62. minuti Draga je povela golom Čolića. U posljednjoj minuti utakmice bod za Lovrance donio je Teo Matijašić.

Kadeti Lovrana pod vodstvom Zorana Cofera – Klinera protutnjali su Slatinom utrpavši vršnjacima iz M. Drage čak 15 golova. Plavo žuti, vodeća momčad lige sa skorom od 7 pobjeda i samo jednim neodlučenim rezultatom, od početka susreta uspostavili su dominaciju na terenu i ni u jednom trenutku domaćima nisu dozvolili da dođu ”do zraka“. Izostanak čak 6 igrača (Marković, Bolčević, Martinčić, Hebiri, Orešković i Rubinić) nije se osjetio na terenu gdje je moćna vezna linija predvođena Froljom konstantno hranila napadače preciznim loptama tako da je domaći vratar Marinović tijekom cijele utakmice bio kao na streljani. Momčad Drage zbog nedovoljnog je broja igrača igrala sa samo 10 igrača. Iako je cijela momčad Lovrana odigrala na vrhunskom nivou, valja izdvojiti Mataiju sa 5, Ujčića sa 4, te Grbca sa 2 gola. Po jedan zgoditak postigli su Frolja (11m), Kruezi, Brkić i Mohorovičić.

hnk_lovran_nk_draga_kadeti_2014_1

Također valja posebno pohvaliti obranu predvođenu kapetanom Uhačem koja napadačima Drage nije ostavila ni minimalnu šansu da ugroze vrata gostiju. Momčad trenera Cofera – Klinera tijekom cijele je utakmice disciplinirano držala raspored te je sa mnogo trke i požvrtvovnosti mljela protivnike cijelu utakmicu.

Iako je utakmicom protiv Drage okončan jesenski dio natjecanja, mladim Lovrancima preostaje odigrati još odgođenu utakmicu protiv momčadi Rikard Benčića, 29. studenog. Kadeti HNK Lovrana i ove su se jeseni okitili titulom jesenskih prvaka te su zasigurno prvi favoriti za slavlje na kraju sezone.
.
PIONIRI:
NK DRAGA – HNK LOVRAN 2:2 (1:1)
Sudac: Marino Šabanović (Matulji)
Strijelci: Brkić 9′ (0:1), Vukičević 32′ (1:1), Čolić 62′ (2:1), Matijašić 69′ (2:2)

NK DRAGA: Krtolica, Jukić, Stambul (od 47.Staraj), Peleš, Marčelja (od 43.Vitas), Butorović, Čolić (kap.), Perčić, Vukičević (od 61.Jakopović), Vranić, Rigović

HNK LOVRAN: D. Beganović, L. Brkić, Mandić, Dešković, A. Beganović (kap.), Kalat, Ivanković, Matijašić, I. Brkić, Rubil, Vidmar

KADETI:
NK DRAGA – HNK LOVRAN 0:15 (0:6)
Glavni sudac: Luka Šegota (Rijeka), pomoćnici: Goran Šajina (Jurdani), Marino Šabanović (Matulji).
Strijelci: Grbac 19′ (0:1), Mataija 22′ (0:2), Ujčić 26′ (0:3), Ujčić 32′ (0:4), Mataija 33′ (0:5), Ujčić 36′ (0:6), Mataija 43′ (0:7), Grbac 52′ (0:8), Frolja 58′ (11m)(0:9), Kruezi 64′ (0:10), Ujčić 68′ (0:11), Brkić 69′ (0:12), Mataija 71′ (0:13), Mohorovičić 75′ (0:14), Mataija 76′ (0:15)

NK DRAGA: Marinović, Rašeta, Hajdari (kap.), Damjanović, Ćurić, Uzelac, Ožanić, Baričević, Bjedov, Atlija

HNK LOVRAN: Jurić (od 41.Pleša), Klepac, Viskić, Božičić, Uhač (kap.)(od 65.Brkić), Mohorovičić, Škarica, Frolja, Ujčić, Mataija, Grbac (od 46.Kruezi).