euro_liga_uefa_standard_kantrida_2014_4

Dva gola za domaćine postigli su Kramarić i Moises. Devet tisuća gledatelja na Kantridi burno je proslavilo važnu riječku pobjedu koja im otvara mogućnost ”prezimljavanja” u Europi. Veliku foto-galeriju sa susreta pogledajte na ovom linku

Rijeka – Velikom i važnom pobjedom protiv Standarda iz Liega, HNK Rijeka ostala je ”u igri” za ”prezimljavanje” u Europi, odnosno plasman u sljedeću fazu Europske lige. U netom završenoj utakmici na Kantridi, nakon 90 minuta, na semaforu je stajao rezultat 2:0 za domaćine, a pobjedu su Riječanima donijeli Moises i Kramarić golovima u 26. i 34. minuti.

euro_liga_uefa_standard_kantrida_2014

Nakon otvaranja utakmice, dva su klupa pružila ravnopravnu partiju u prvoj polovici prvog poluvremena, a prigode i poluprigode nizale su se i pred gostujućim vratarom Yohannom i pred domaćim Ivanom Vargićem. Tu dinamiku igre razbio je pogodak Moisesa nakon udarca iz kuta koji je izveo Mato Jajalo – Brazilac je u pravom trenutku natrčao na loptu na prvoj vratnici i glavom zatresao mrežu izazvavši erupciju oduševljenja na ispunjenim tribinama.
Ključni trenutak utakmice dogodio se u 33. minuti kada je zbog prekršaja nad Kramarićem u izglednon poziciji, crvenim kartonom kažnjen Dino Arslanagić, a domaćinima je dosuđen i kazneni udarac koji je rutinirano u mrežu pospremio najbolji riječki strijelac.

euro_liga_uefa_standard_kantrida_2014_5

U drugom poluvremenu utakmica je bila zatvorenija, bez puno prigoda, i bez rezultatske promjene. Od pokušaja gostujućih nogometaša, valja zabilježiti snažan i precizan pokušaj Lumanze s 18 metara iz slobodnog udarca, koji je dobro postavljeni Vargić uspio izbiti u korner. I Rijeka je imala svoje prigode – u 69. minuti Kvržić je nakon asistencije Moisesa s deset metara pucao pored gola, a u 82. minuti prvo je Yohanna testirao Lešković nakon slobodnjaka Cvijanovića, a nakon što je vratar Standarda loptu odbio u korner Lešković je još jednom bio u naletu, no udarac mu je otišao preko gola.

Nakon posljednjeg sučeva zvižduka, devet tisuća gledatelja na Kantridi burno je proslavilo važnu riječku pobjedu. Veliku foto-galeriju sa susreta pogledajte na ovom linku