nk_lovran_losinj-1…utakmica započinje međusobnim ispitivanjem snaga koje završava u 26. minuti kada gosti iz Lovrana dolaze u vodstvo…
…fotogaleriju s utakmice pogledajte u nastavku teksta…

Lovran – 8. kolo Prve Županijske nogometne lige donijelo je nogometašima Lovrana gostovanje na Malom Lošinju.
Utakmica protiv Lošinja je za momčad Lovrana bila vrlo važna budući da je trebalo prekinuti niz od dva uzastopna poraza, a momčad niti ovoga puta nije bila u punom sastavu.
Utakmica započinje međusobnim ispitivanjem snaga koje završava u 26. minuti kada gosti iz Lovrana dolaze u vodstvo. Akciju po lijevom krilu lukavim i preciznim udarcem sa ruba šesnaesterca dovršava Habalija za Lovranskih 0:1. Ostatak poluvremena obilježava nekoliko propuštenih prigoda za zgoditak na obje strane no unatoč tome na odmor se odlazi rezultatom 0:1.
nk_lovran_losinj-8
Drugo poluvrijeme donosi agresivniju i bržu igru na obje strane. Nova promjena rezultata dogodila se u 64. minuti kada nakon ubačaja iz kuta glavom efektno zabija Starčić za povećanje vodstva Lovranaca na 2:0.
Nakon drugog primljenog zgoditka domaći nogometaši kreću agresivnije na gol Lovranaca i preuzimaju više rizika ne bi li uspjeli smanjiti vodstvo gostiju. To im i uspijeva već u 66. minuti kada nakon pogreške Klindića Faflja zabija za 1:2.
Lošinjski nogometaši ohrabreni postignutim zgoditkom pojačavaju pritisak na Lovransku obranu i već u 72. minuti nakon loše reakcije gostujućeg vratara na ubačaj iz kuta, Vunduk udarcem iz gužve u petercu poravnava rezultat na 2:2.
Rezultatski je egal trajao samo dvije minute kada HNK Lovran ponovo dolazi u vodstvo zgoditkom Mujakića nakon ubačaja Miculinića. Gostujući nogometaši još jedan šok doživljavaju u 90. minuti utakmice kada nakon međusobnog sudara Klindića i vratara Ninkovića obojica napuštaju igru zbog ozljeda. Na vrata Lovranaca staje rezervni igrač Roko Periša koji duboko u sudačkoj nadoknadi bravuroznom obranom skida zicer Lošinjana i donosi toliko željeni trobod momčadi Lovrana koja je netom nakon posljednjeg sučevog zvižduka proslavlja teško izvojevanu pobjedu pjesmom igrača navijača i stručnog stožera na travnjaku. Utakmica se igrala pred stotinjak gledatelja po lijepom i sunčanom vremenu na vrlo dobrom travnjaku i uz solidno suđenje sudačke trojke predvođene glavnim sucem Vučetićem.
Nogometaši HNK Lovrana prvenstvo nastavljaju 23. listopada kada im u goste dolazi uvijek neugodni OŠK Omišalj.
NK Lošinj – NK Lovran 2 : 3
Glavni sudac:Vučetić, pomoćnici Matić i Matuzalem
NK Lošinj: Topić, Lovrić, Malović (od 72. Marković), Vunduk, Zubović, Antoninić, Babić, Jerneić, Klanac(od 66. Padovan), Martedić, Mrvac, trener:Žarko Martedić
HNK Lovran: Ninković (od 90. R.Periša), Matak, Habalija, Zgodić, Klindić(od 90. Vadlja), T.Periša (od 46. Miculinić), Mujakić, Burilo (od 42. Duvnjak), Starčić (od 90. Pantalon), Konić, Jurić

Liburnija.net: NK Lovran vs. Nk Lošinj

Tekst i foto: Marin Ružić / Liburnija.net