nk_mune_lucki_radnik_2013 (7)

NK Mune iz četiri utakmice bilježe tri pobjede i jedan poprilično nesretan poraz te je sa 9 bodova trenutno drugoplasirana momčad 1 ŽNL. Sljedeće kolo ekipa Muna gostuje u Lovranu.

Mune – Prekrasno nedjeljno sunčano popodne nije moglo bolje završiti za momčad iz Muna. Na dobro pripremljenom travnjaku igrališta Crikvena draga snage su odmjerili Munjci i dokeri – momčad Lučkog radnika. U izuzetno fer i korektnom nadigravanju sva tri boda ostala su na Munama.

Tijekom cijele utakmice Mune su imale laganu terensku inicijativu koju su u zadnjim minutama prvog poluvremena pretvorili u vodstvo – Fičor je iskoristio priliku koja mu se iznenada pružila i omogućio da na predah domaćin ode s prednošću. Iz prvog dijela utakmice valja istaknuti udarac Cetine čija je lopta odsjela na gredi.

U drugo poluvrijeme Lučki radnik ušao je angažirano, tražeći gol izjednačenja. Domaći trener pokušao je izmjenama uvesti svježinu u vezni red svoje ekipe koji je oslabljen neigranjem nekolicine igrača zbog ozljeda i drugih obveza. Ulaskom Pecmana napravljen je pritisak na zadnji red dokera kako bi se i time olakšao posao obrani i vezi. Nekoliko minuta kasnije Pecman je bio u stopostotnoj prilici no sudac prekršaj vratara Radmana u kaznenom prostoru nije sankcionirao najstrožom kaznom. Konačno, u 85′ pritisak na zadnje igrače Lučkog radnika urodio je plodom-stoper je bio prisiljen nezgodno vratiti loptu vrataru koju je on uhvatio u ruke. Iz dosuđenog indirektnog udarca na dodavanje Kamenara Grbac postiže pogodak za konačnih 2:0.