hnk rijeka nk osijek 2017 (3)

Bila je to dobra utakmica, igrale su dvije ekipe koje razmišljaju napadački. Igrači su pokazali karakter i gard ekipe koja ima svoj cilj i motiv i u sebi ono nešto. Posebice hvala našim navijačima koji su potegnuli do Osijeka, rekao je Matjaž Kek. Veliku fotogaleriju koju je u Osijeku snimio naš fotoreporter Marin Ružić pogledajte na ovom linku

Osijek – Nogometaši Rijeke pobijedili su Osijek 3:2 u utakmici 21. kola MAXtv Prve lige sjajnim preokretom u drugom poluvremenu čime su stigli do važnih bodova na otvaranju prvenstva.

hnk rijeka nk osijek 2017 (1)

Igrala se 56. minuta utakmice kada je Vešović, koji je unio živost na lijevom boku, sjajno ubacio, a Franko Andrijašević preciznim udarcem glavom matirao Mikulića – 2:2.

Bio je to ključan impuls za riječku momčad koja je od tog trenutka krenula po tri boda. Unatoč mnogim prodorima, pokušajima i ubačajima s desnog i lijevog boka, trenutak odluke stigao je u 85. minuti.

Gorgon je gurnuo loptu za Andrijaševića koji se sjajno snašao između dvojice osječkih braniča i sjajno poentirao donijevši Rijeci tri boda (2:3), ujedno okrunivši svoju odličnu predstavu drugim golom.

Rijeka je i puno ranije mogla riješiti pitanje pobjednika. Momčad Matjaža Keka nije mogla poželjeti bolje otvaranje utakmice stvorivši dvije velike prilike unutar dvije minute. Nakon pogreške Škorića u 4. minuti, Andrijašević je pronašao Gavranovića čiji je udarac u izglednoj prilici blokirao Barać.

hnk rijeka nk osijek 2017 (5)

Samo minutu kasnije Gavranović je odigrao za Andrijaševića koji je uputio udarac sa 16 metara, ali Mikulić je odlično reagirao.

Rijeka je svoju premoć naplatila u 18. minuti. Vešovićev ubačaj skrenuo je branič Osijeka. Bradarić je ubacio, a Gavranoviću je preostalo gurnuti loptu u mrežu – 0:1.

U 21. minuti Rijeka je mogla udvostručiti vodstvo. Osječani su po tko zna koji put pogriješili, Vešović je pronašao Gorgona čiji je pokušaj u sjajnoj prilici obranio Mikulić. Gorgon je dobio novu priliku na odbijenoj lopti, ali Mikulić je još jednom odlično reagirao zatvorivši kut.

U tim trenucima činilo se da je samo pitanje trenutka kada će Rijeka postići drugi gol i tako riješiti većinu nepoznanica.

Ipak, jedna akcija sve je promijenila. Obrana Rijeke prvi put na utakmici nespretno je reagirala i domaćin je to odmah kaznio. Akcija po desnoj strani okončana je ubačajem Bobana u kazneni prostor kojega je na drugoj vratnici dočekao Lopa i matirao Prskala – 1:1.

hnk rijeka nk osijek 2017 (4)

Bio je to trenutak koji je probudio domaćina. U 31. minuti Ejupi je izbacio u prostor Bobana koji se riješio pratnje Šofranca u kaznenom prostoru. Prskalo je obranio udarac, ali na odbijenu loptu natrčao je Ejupi čiji udarac nije uspio zaustaviti Elez – 2:1.

Sve to nije poremetilo nogometaše Rijeke koji su u nastavku pokazali karakter i srčanost na putu do vrlo važne pobjede.

– Zasluženo smo pobijedili i čestitke igračima koji su pokazali karakter. Bila je to dobra utakmica, igrale su dvije ekipe koje razmišljaju napadački. Igrači su pokazali karakter i gard ekipe koja ima svoj cilj i motiv i u sebi ono nešto. Posebice hvala našim navijačima koji su potegnuli do Osijeka, rekao je Matjaž Kek.

– Ima još 15 prepreka na putu do kraja. Znali smo da nas čeka motivirani protivnik koji je napravio iskorak u proteklom periodu. Pobjede u Gradskom vrtu jako puno znače. Pobjeda je tim važnija nakon 15 minuta blackouta koji nam se dogodio. Na otvaranju drugog poluvremena pokazali smo što nas zanima i o čemu razmišljamo, zaključio je Matjaž Kek.

hnk rijeka nk osijek 2017 (2)

MAXtv prva liga, 21. kolo
Osijek – Rijeka 2:3

OSIJEK Stadion Gradski vrt
Gledatelja 4219
Sudac: Mario Zebec (Varaždin)
Strijelci: 0:1 Gavranović (18′), 1:1 Lopa (23′), 2:1 Ejupi (31′), 2:2 Andrijašević (56′), 2:3 Andrijašević (85′)
Žuti kartoni: Pušić (Osijek), Bradarić, Črnic, Gorgon (Rijeka).

Osijek: Mikulić, Barišić, Barać, Mioč (od 77′ Knežević), Boban, Ejupi (od 79′ Vojnović), Lesjak, Škorić, Pušić, Lopa, Lukić (od 62′ Petrovikj).

Rijeka: Prskalo, Ristovski, Elez, Šofranac, Zuta (od 46′ Bezjak), Mišić, Bradarić (od 88′ Maleš), Vešović, Andrijašević, Gorgon, Gavranović (od 72′ Črnic).

Veliku fotogaleriju koju je u Osijeku snimio naš fotoreporter Marin Ružić pogledajte na ovom linku