FOTO Novi posrtaj bijelih, gosti uzeli sva tri boda s Rujevice – Gorica nadigrala Rijeku 3:1

Igor Bišćan doživio je prvi poraz na klupi Rijeke nakon niza od deset susreta bez posrtaja u kojima je Rijeka upisala osam pobjeda i dva remija.

Prije početka susreta održana je minuta šutnje za Mišu Cvijanovića Cviju

Rijeka – Nogometaši Rijeke poraženi su od Gorice 1:3 u utakmici 19. kola Hrvatski telekom Prve lige. Igor Bišćan doživio je prvi poraz na klupi Rijeke nakon niza od deset susreta bez posrtaja u kojima je Rijeka upisala osam pobjeda i dva remija.

Igrala se 57. minuta,  Mtchedslishvili je ubacio s desne strane, Dvorneković lijepo skrenuo loptu za vodstvo Gorice -1:2.

Bio je to trenutak koji je šokirao Rijeku, bijeli su kroz utakmicu stvorili niz prilika, a odjednom su se u drugom dijelu našli u rezultatskom zaostatku.

U 65. minuti Kvržić je ubacio, Puljić se ponovo našao u sjajnoj situaciji, ali sa sedam metara lopta je otišla preko gola.

Desetak minuta kasnije Vuk je imao dobru situaciju, ali bez mirnoće u završnici.

I onda je u 86. minuti sjevnula kontra Gorice koju je okončao Lovrić za konačnih 1:3.

Rijeka je u prvom dijelu bila puno bolji suparnik, ali bijelima to je na kraju slaba utjeha.  Gorica je prva zaprijetila, Suk je ostao sam u kaznenom prostoru nakon ubačaja s desne strane, ali Capan je blokirao udarac.

Rijeka nije bila impresionirana dobrim otvaranjem gostiju, u četvrtoj minuti Čanađija i Puljić otvorili priliku Kvržiću čiji je udarac završio u rukama Kahline.

Već u šestoj minuti Rijeka je povela. Mamić je ubacio s lijeve strane, Acosty je bio najviši i poentirao za 1:0.

Napadač Rijeke udarcima glavom predstavljao je pravu napast. U 13. minuti Pavičić je donio loptu u kazneni prostor i odigrao na bok za Kvržića. Uslijedio je ubačaj, Acosty je pucao glavom, lopta je letjela u visokom luku, te se od grede dobila nazad u travnjak.

Samo tri minute kasnije Puljić je izveo slobodan udarac, loptu je u kaznenom prostoru smirio Kvržić, lijepo je ubacio. Još jednom Acosty je lijepo pucao glavom, ali i ovoga puta lopta je okrznula okvir vratiju.

Slavlje nakon pogotka

Da se neće tek tako predati Gorica je pokazala i u 18. minuti. Nakon ubačaja iz kornera pucao je Suk, ali Mamić je u posljednji trenutak izbio loptu s crte.

Rijeka je zatim krenula u brzu kontru koju je snažnim udarcem s 18 metara okončao Lončar, dok je u 20. minuti Čanađija također opasno zaprijetio sa slične udaljenosti.

I onda je Gorica uspjela izjednačiti. Čabraja je s lijeve strane ušao u kazneni prostor. Župarić ga je pratio i nakon kontakta, nogometaš Gorice je pao i sudac Bel pokazao je na bijelu točku.

Zwolinski je bio siguran – 1:1.

Rijeka je do odmora mogla povesti, u 41. minuti Puljić je imao čistu situaciju. Kvržić, Župarić i Čanađija namjestili su priliku za Puljića koji je ostao sam na sedam metara, ali njegov udarac išao je ravno u vratara Gorice.

Samo minutu kasnije Pavičić je sjajno progirao Mamića koji je otišao malo lijevo od gola. Vratar Kahlina je izašao s gola, skratio kut, a u nastavku akcije Čanađija nije dobro pucao s 18 metara.

U 65. minuti Kvržić je ubacio, Puljić se ponovo našao u sjajnoj situaciji,ali sa sedam metara lopta je otišla preko gola.

Novi Posrtaj Bijelih, Gosti Uzeli Sva Tri Boda S Rujevice – Gorica Nadigrala Rijeku 3:1

Flickr Album Gallery Powered By: WP Frank