speed_badminton_pesekani_porec_2015_reprezentacija

Iako je na papiru izgledalo da će se za pobjedu boriti Slovenija i Mađarska, Hrvatska je reprezentacija iznenadila sve i u prvom susretu pobijedila Mađarsku rezultatom 4:2. Fotogaleriju iz Poreča pogledajte na ovom linku

speed_badminton_pesekani_porec_2015_reprezentacija_1

Ičići – Posljednjeg vikenda u travnju Poreč, točnije tenis centar u Zelenoj laguni bio je središte dvodnevnih natjecanja regionalne speed badmintonske karavane. U subotu je održan turnir službenog naziva ”1st ISBO Speed badminton Poreč open 2015“ dok je nedjelja bila rezervirana za ISBO Nations Cup regional tournament – Central Eastern Europe, regionalni kvalifikacijski turnir reprezentacija na kojem su snage u međusobnim susretima odmjerile reprezentacije Slovenije, Mađarske i Hrvatske.

Subotnji turnir jačine 250 bodova okupio je 58 igrača iz Slovenije, Mađarske, Srbije i Hrvatske. Natjecatelji su se za ISBO bodove nadmetali u 7 pojedinačnih i jednoj kategoriji parova.

Speed badminton klub Pešekani na ovom je tuniru predstavljalo 8 igrača i to: Gala Zukić u U14F, Zdravko Škarica i Marin Ružić u OPEN, Damir Barišić, Jasmin Zukić, Vlatko Franović i Robi Šepić u +40 te Iva Škarica u WOMEN kategoriji.

Najbolji rezultat za Pešekane je polučila Gala Zukić koja je u svojoj kategoriji osvojila drugo mjesto i nove bodove za svjetsku ranking ljestvicu.

Uspješan nastup također su zabilježili Jasmin Zukić i Robi Šepić koji su u kategoriji +40 ostvarili plasman u ¼ finale te ih je samo jedan korak djelio od borbe za odličja. Ostali Pešekani svoje su nastupe okončali u natjecanju po skupinama.

Od ostalih domaćih igrača valja istaknuti trijumf oca Damira i sina Ivora Ilića iz SBK Sušak u svojim kategorijama; Ivor je pobijedio u najprestižnijoj open kategoriji dok je otac Damir trijumfirao u kategoriji +40. Ivor je u napetom finalu zasluženo slavio protiv slovenskog igrača Mihe Avberšeka. Damir je u finalu svoje kategorije pobijedio također slovenskog igrača Silvu Vidmara. Borna Petak pobjedu je za SBK Zagreb odnio u kategoriji U14M.

speed_badminton_pesekani_porec_2015_reprezentacija_3

Drugi dio speed badminton vikenda u Poreču donio je nedjeljni regionalni kvalifikacijski turnir Nations Cup-a. Kup nacija natjecanje je u kojem se natječu reprezentacije po principu regionalnih kvalifikacijskih turnira čiji pobjednici imaju pravo sudjelovati na završnom turniru najboljih reprezentacija. Ovo je treće izdanje ovog zanimljivog natjecanja, a drugi put na njemu sudjeluje i reprezentacija Hrvatske. Hrvatsku su na ovogodišjem Nations Cup-u predstavljali Paula Barković iz SBK Zagreb, Ivor Ilić iz SBK Sušak i kapetan reprezentacije Marin Ružić iz SBK Pešekani. Osim domaćina za plasman na finalni turnir koji je na rasporedu u listopadu u Parizu borile su se reprezentacije Mađarske i prošlogodišnjih finalista Slovenije. Iako je na papiru izgledalo da će se za pobjedu boriti Slovenija i Mađarska, Hrvatska je reprezentacija iznenadila sve i u prvom susretu pobijedila Mađarsku rezultatom 4:2.

Izvrsnim igrama Marina Ružića i Ivora Ilića koji su maksimalnim učinkom pobijedili Tamasa Doszu i Gergelya Racza, dodana je i pobjeda u parovima u kojoj su Paula Barković i Marin Ružić svladali Agnes Darnyik i Gergelya Racza. U susretu sa Slovenijom u odlućujučem meču Alen Baumkirher bio je bolji od Marina Ružića te je Slovenija pobijedila rezultatom 4:2. U susretu Slovenije i Mađarske, slovenci su pobijedili rezultatom 4:1 te su se ukupnom pobjedom plasirali na završni turnir i priliku za osvajanje Nations Cup-a za 2015. godinu.

Tijekom ovog sadržajnog speed badminton vikenda u Poreču za čiju se besprijekornu organizaciju pobrinuo SBK Zagreb također se održao i sudački seminar na kojem je desetak domaćih sudaca steklo međunarodne sudačke licence. Seminar se sastojao od teoretskog i praktičnog dijela a vodio ga je ISBO-ov sport manager i čelnik komisije za natjecanja i suđenje Daniel Gossen.

speed_badminton_pesekani_porec_2015_reprezentacija_2

Sljedeći nastup SBK Pešekani zabilježiti će 13. i 14. lipnja kada je na rasporedu treći iz ovogodišnje MASTERS serije turnira ”8. ISBO Speedminton Croatian Open“. Turnir će se održati na zagrebačkom velesajmu.